Nieruchomości

Usługi budowlane

Zaprojektowanie domu, to nie wszystko. Kluczową sprawą jest jego dobre wybudowanie. Wiele zależy przede od samej ekipy budowlanej, która buduje np. domy Bydgoszcz, na która się zdecydujemy. W tych sprawach najlepiej jest kierować się poleceniami znajomych bądź rodziny – jeśli ktoś z nich miał już remont i jest zadowolony z efektu końcowego firmy, warto również skorzystać z ich usług. Każda firma może się kreować na najlepszą, lecz w rzeczywistości prawdopodobnie taka nie jest.

Kiedy już decydujemy się na konkretną ekipę, powinniśmy wcześniej sprawdzić kilka rzeczy: ilu i jakich pracowników zatrudnia firma, kto ma uprawnienia kierownika budowy (jeśli w ogóle ktoś takowe posiada). Jeśli takiej osoby firma nie przedstawi, sami będziemy zmuszeni do jego zatrudnienia, co oczywiście generuje dodatkowe koszty.
Na co również należy zwrócić uwagę? Sprawdźmy sprzęt oraz narzędzia. Jeśli są to profesjonaliści, to cały sprzęt lub przynajmniej większość, powinna być ich własnością. Jeśli firma musi większość sprzętu wypożyczać, to niezbyt dobrze o niej świadczy – poza tym zawyża to koszta oraz wydłuża czas realizacji. Obowiązkowym punktem jest również sprawdzenie ich wcześniejszych inwestycji – w tym również z jakich materiałów korzystają. Obecnie dobrym rozwiązaniem są nowoczesne płyty.

Kolejnym krokiem – i to obowiązkowym – powinno być sprawdzenie statusu prawnego firmy.  Przyszły wykonawca inwestycji, którą zlecamy powinien na naszą prośbę  ukazać nam zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej – stanowi to o wiarygodności firmy. Jeżeli zajmiemy się tymi wszystkimi elementami, nie powinniśmy się martwić o jakość zleconych usług budowlanych.

Komentarze z Facebooka