Zdrowie

Podróżowanie z cukrzycą

Niezależnie od tego, czy podróżujesz w miesiącach letnich, czy zatrzymujesz się w domu, zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci przetrwać upalne dni.

Większość ludzi podróżuje latem do ciepłych regionów, a nawet w domu może być dość gorąco. Dla diabetyków oznacza to dość niskie temperatury przechowywania insuliny. Jest to również bardzo ważne w przypadku pasków do pomiaru stężenia glukozy we krwi. Jednak obecnie używanej insuliny nie należy przechowywać w lodówce. Insulina, która jest zbyt zimna, boli podczas wstrzyknięcia. Bez chłodzenia insulina jest najlepsza przez 3 do 4 tygodni. Podczas podróży lub przebywania na świeżym powietrzu zalecane są specjalne torby chłodzące. Pod żadnym pozorem nie należy umieszczać pasków testowych na insulinę lub poziom cukru we krwi w zamrażarce. Schowek w samochodzie jest opcją absolutnie nie do przejścia. Podczas parkowania na słońcu może łatwo nagrzać się do 70 ° C.

Reklama: Przychodnie Bydgoszcz Fordon

Ciepło wpływa nie tylko na lek, ale także na poziom cukru we krwi. Jednym z powodów jest to, że pocenie się powoduje zaburzenie równowagi nawodnienia, a drugim jest to, że w czasie wakacji często angażujemy się w niezwykłą aktywność fizyczną i stosujemy inną dietę w innych krajach. Z tego powodu latem warto częściej sprawdzać poziom glukozy.

Ci, którzy lubią spacerować po plaży w czasie wakacji, powinni unikać chodzenia boso. Niewielki uraz spowodowany na przykład odłamkiem szkła może w przeciwnym razie zrujnować całe wakacje.

Oprócz tych wskazówek wszyscy diabetycy powinni oczywiście zachować takie same środki ostrożności, jak wszyscy podróżni: np. zdobądź niezbędne szczepienia przed podróżą. Upewnij się, że w miejscu docelowym lub basenie masz wystarczającą ochronę przed słońcem i pij wystarczająco dużo wody.

Komentarze z Facebooka