Różne

Oszczędzaj benzynę i środowisko

Ekologiczna jazda dąży do maksymalizacji wydajności przy jednoczesnym minimalizowaniu szkodliwych emisji gazów cieplarnianych. Ponieważ ceny paliw nadal rosną, a kierowcy stają się bardziej świadomi ekologicznie – wskazówki dotyczące jazdy ekologicznej stają się coraz bardziej poszukiwane. Sprawdź: Prawo jazdy Bydgoszcz

Inteligentna, płynna i bezpieczna jazda to główne idee ekologicznego podejścia do motoryzacji. Zastosowanie ekologicznej jazdy jest nie tylko korzystne dla środowiska, ale także dla Twojego portfela.

Jedna z najbardziej skutecznych wskazówek dotyczących ekologicznej jazdy po prostu wymaga zmiany sposobu myślenia za kierownicą. Jeśli zaczniesz koncentrować się na przewidywaniu natężenia ruchu, masz większą szansę na maksymalizację prędkości samochodu. Pozostaw większą bezpieczną odległość między sobą a innymi pojazdami. Spowoduje to nie tylko zmniejszenie prawdopodobieństwa wypadku, ale także zapewni przestrzeń niezbędną do utrzymania tempa i zmniejszenia prędkości. Ograniczanie przyspieszenia i hamowania do minimum to złota zasada ekologicznej jazdy.

Unikaj jazdy na wybiegu. Polega ona na tym, że pozwalasz samochodowi zjechać ze wzgórza lub zbliżyć się do skrzyżowania na wolnym biegu. W przeszłości ta technika była często zalecana jako łatwy sposób oszczędzania paliwa. W nowoczesnych samochodach jazda na wybiegu jest znacznie mniej skuteczna. W większości nowoczesnych silników zarówno benzyna, jak i olej napędowy, układ zapłonowy i paliwowy są połączone elektroniczną jednostką sterującą. Po zdjęciu stopy z pedału przyspieszenia ECU automatycznie odcina dopływ paliwa do wtryskiwaczy silnika. Oznacza to, że wyjęcie samochodu z biegu i jazda z wybiegiem nie przyniosą lepszych wyników.

Komentarze z Facebooka