Zdrowie

Nigdy nie jest za późno na szczepienie

Nadszedł styczeń i wydaje się, że szczyt zimy zbliża się ku końcowi – niestety nie można powiedzieć tego samego o sezonie grypowym. Trendy pokazują, że sezon grypowy osiąga szczyt w miesiącach zimowych, ale wirus grypy może być nieregularny, czasami osiągając szczyt po miesiącach zimowych. Sezon stale się rozwija i przypomina, że ​​nigdy nie jest za późno na szczepienia. Grypa może być niebezpieczna, a nawet śmiertelna. Najbardziej zagrożone są grupy seniorów i osoby poniżej piątego roku życia. Oznacza to, że nigdy nie jest za późno na szczepienie przeciwko grypie. Sprawdź: Szczepienia Covid

Poniżej znajduje się świadectwo rodzica, który przeszedł przez sezon grypowy z dzieckiem:

Szykowaliśmy się na zabawny weekend z przyjęciami urodzinowymi, nocami z kuzynami i festiwalami dzikiego zachodu, kiedy dostałem SMS-a … Impreza Sary jest odwołana. Ona jest naprawdę chora. Czy to przeziębienie? Nie wiem Jej gorączka jest naprawdę wysoka. Jutro zabieram ją z powrotem do lekarza.

Wydawało się, że moja córka ma się dobrze. Ale Sarah i Winter są najlepszymi przyjaciółkami w przedszkolu. Cokolwiek miała Sarah, jeśli to jest zaraźliwe, będzie miała Winter. Ale wydawała się w porządku, więc nie zrezygnowaliśmy z weekendu i bawiliśmy się świetnie przy ogniskach, zachodach słońca itd. Jednak w sobotę po południu zaczęła kaszleć. Okazało się, że ​​to grypa, szczep B. Niestety uświadomiłam sobie, że nigdy nie szczepiłam dziecka na tego wirusa. Córka ciężko przechodziła chorobę i teraz wiem, że ze szczepionką mogłaby ją przechodzić znacznie łagodniej.

Komentarze z Facebooka