Nieruchomości

Mieszkania w kamienicach nadal popularne

W dobie nowoczesnych apartamentów mogłoby się wydawać, że kamienice odeszły w zapomnienie. Otóż sprawa wygląda inaczej. Wiele elementów mieszkań w kamienicach zachęca Polaków do ich kupna.

Głównym argumentem jest lokalizacja. Kamienice najczęściej ulokowane są w centrum, dzięki czemu są atrakcyjne zarówno dla osób chcących kupić mieszkanie dla siebie, ale też dla tych, którzy szykują je pod inwestycję oraz zysk, ponieważ łatwiej wynająć mieszkanie w kamienicy w centrum, niż luksusowy dom na przedmieściach miasta. Kolejnym elementem przyciągającym do zakupu lokum w kamienicy jest ich wartość. Nawet przy dużym metrażu zaraz po remoncie, ale znajdującym się w kamienicy, za metr kwadratowy zapłacimy o dużo mniej niż w apartamentowcu albo chociażby zwykłym, wieloletnim bloku z wielkiej płyty.

Oczywiście, kamienice, to miejsce idealne dla kobiet ceniących sobie nietuzinkowy klimat. W porównaniu do projektowanych masowo nowych lokali, mieszkania w kamienicach są wiele bardziej wymyślne. W obecnych czasach, kiedy jest moda na rzeczy niepospolite (nie dopiero w dziedziny nieruchomości, tylko w zespole) wysokie sufity, nieoczywisty układ pomieszczeń, a i dobre światło i ciężkie mury mogą skusić niejednego. Poza tym wiele kamienic jest odrestaurowanych z nową elewacją. Wchodząc do takiego domu można przenieść się w czasie, a historia jest łatwo namacalna.

Komentarze z Facebooka