Różne

Malowanie betonowych powierzchni

Malowanie starych ścian i podłóg w piwnicy/garażu może ożywić starzejące się elementy betonowe. Takie rozwiązanie można również zrealizować np. na tarasie. Malowanie betonu może również ukryć ślady zużycia, przebarwienia powierzchni i zapobiec występowaniu w przyszłości uszkodzeń. Ponadto powlekanie betonu farbą zapewnia łatwą konserwację i prostsze czyszczenie.

Czy słyszeliście o farbie do betonu? Ma całkowicie inną strukturę chemiczną niż standardowa farba. Została zaprojektowany do odświeżania piwnic lub garaży.

Chociaż malowanie betonu może wydawać się proste, lepiej zdecydować się na profesjonalne usługi. Malowanie betonu nie jest tak proste jak malowanie ścian w salonie. Porowaty beton pochłania wilgoć i farbę, która zapobiega jej przywieraniu, należy odpowiednio przygotować materiał.

Jeśli jednak decydujesz się na samodzielne malowanie – oczyść i przygotuj beton świecie! Jest to najważniejszy element zapewniający prawidłowe przyleganie farby do betonu. Nawet najlepsze barwniki nie przykleją się do plam olejowych, rdzy, grzybów lub brudnego betonu. Pomocny może tu być roztwór czyszczący fosforanu trisodowego, odtłuszczacza o przemysłowej mocy.

Będziesz potrzebował także szczotki drucianej lub szczeciny o twardym włosiu. Po zakończeniu czyszczenia i wytarciu powierzchni pozostaw ją do wyschnięcia przed wypełnieniem pęknięć i dziur.

Komentarze z Facebooka