Home / Bez kategorii / Związanie jadąc od znajomości

Związanie jadąc od znajomości

Sprowadza się niejednokrotnie, że gość pyta, jak patrzy typowy mityng Anonimowych Alkoholików. W ostatnim produkcie postanowiłem zawrzeć obowiązujące na ostatni fakt wiedze w radości, że stanowić potrafi dla kogoś okażą się przydatne.


Ośrodek uzależnień
Polecamy: http://osrodeknowezycie.pl/

Każda sfera tworzy jedne własne tradycje, ale tezy publiczne są wszędzie takie same. O wyznaczonej godzinie trzeźwiejący alkoholicy oglądają się w pracowni, w której dokonują się spotkania. Mityng prowadzi chairman (czyt. „czermen”) – zazwyczaj jest to istota o dużym stażu trzeźwościowym, zawodowa oraz ładnie zorientowana w przedmiocie. Rolę chairmana wykonują różne osoby, nie ciągle taż jedna.
W narodowej kultury alkoholicy siedzą wokół wspólnego stołu, na jakim płonie symboliczna świeca lub lampa naftowa. Prowadzący otwiera mityng, czyta się fragmenty tekstów źródłowych, jakich Anonimowi Alkoholicy zajmują wielu, następuje podjęcie przez wspólną modlitwę o pogodę ducha*. Modlitwa istnieje niepodważalnym symbolem, jest suchym zdaniem się do pewnej uznawanej „siły wyższej”. Istnieje obecne ważne dla dziewczyn niewierzących lub niepraktykujących, gdyż przesłanie AA z istoty nie pisze z żadną wiarą ani wyznaniem. Z wartości. W analizie Wspólnota dramatycznie przesycona jest katolicyzmem (o czym przy, w grup Uwagi krytyczne), ale nikt nie żąda od członków żadnych prac ani deklaracji religijnych. Po takiej modlitwie następuje odczytanie 12 kroków do świadomości i 12 tradycji AA poprzez drugie, zgromadzone osoby, które przekazują sobie arkusz z przekazem.
Mityng jest banalnie rozbity na co nieco dwie stronie, i treść tych cesze zależy od kultury danej linii. Na wzór – w dawki pierwszej ochotnicy wypowiadają się na dowolnie przez siebie wybrany element, w odwrotnej – ochotnicy omawiają jeden, wybrany wspólnie kłopot. Jakaś pani pragnąca zabrać głos sygnalizuje toż poprzez podniesienie ręki. Podstawową myślą jest, że występującemu nikt nie zadaje pytań, nie zamyka dodatkowo nie tłumaczy jego mowy. Zasady takie są wyjątkowo precyzyjnie obserwowane również elegancko służą zachowaniu porządku, grupowej konkurencji i możliwości wypowiedzi.
Gdyż Anonimowi Alkoholicy wspierają się z miejscowych, całkowicie dobrowolnych składek, tradycją jest sprawdzanie pieniędzy do kapelusza (zwykle trwa to w przestrzeni mityngu, natomiast na pulpicie faktycznie leży kapelusz). Wszystek zainteresowany wrzuca (kochaj nie) jakąkolwiek sumę pieniędzy, którymi następnie pasjonuje się skarbnik grupy.
Zadaniem chairmana jest uważać nad rozwojem mityngu również postrzegać w razie ewentualnych zakłóceń. Nikt nie jest oczekiwany ani choćby motywowany do przyjmowania głosu i odwiedzają osoby, jakie podczas mityngów obniżają się zwykle wyłącznie do słuchania.
Każdą wypowiedź stosuje się zazwyczaj od reguły „biorę na miano Czesław (Zdzisław, Stefan, Dionizy…) plus istnieję alkoholikiem”. Kobiety powszechnie używają sylwetki „jestem alkoholiczką”.
Osoba odwiedzająca na mityng po raz pierwszy pasie się szczególną, uprzywilejowaną pozycją. W regularnych barierach pewnie nie przestrzegać ustalonych zasad, sporo tych kobiet niejednokrotnie stara się jej także w wagę możliwości ułatwić tenże pierwszy raz. Na wstępie mityngu daje się jej dwa pytania: „I trunek stanowi kłopotem w twoim działaniu?” również „Lub tworzysz szczerą chęć zaprzestania picia?”. To zwyczajnie więcej cały wstrząs, który pragnie pokonać osoba dochodząca do wspólnoty – od tego szczegółu stanowi jej pełnoprawnym uczestnikiem czy chociaż ona jedyna decyduje, na czym polega jej udział.
Skąd stanowi prawdą, że na mityng należy przyjść bezwzględnie trzeźwym – choćby pijany alkoholik ma podstawa wziąć związek w spotkaniu (natomiast z otwartych względów zwyczajnie się owo nie zdarza), jeśli tylko nie zmniejsza jego czasu.
Wielu młodych trzeźwieniowców niezwykle boi się własnego podstawowego mityngu. Niejednokrotnie powstaje toż z rozpowszechnionego a mylnego przekonania, że w czasie spotkania grupy należy bezwzględnie zabrać dźwięk także rozwiązać magiczną formułę „planuję na określenie Grzegorz, jestem alkoholikiem”. Dzisiaj w prawdy, w czasie mityngu nie istnieje żaden przymus definiowania się. Najważniejsze jest, aby w przeciętny postępowanie nie przeszkadzać w postępowaniu przyjścia dodatkowo nie przekraczać jego wzrostu. Tradycja 3. AA mówi wyraźnie, iż „dobrym warunkiem przynależności do Relacje jest pragnienie zaprzestania picia”. W treść tej podstawy zainteresowany nie musi choćby tak podawać się do alkoholizmu. Wystarczy, że wyraża chęć zachowania abstynencji lub i starcia z piciem (istota oraz obraz 12 tradycji zainteresowany Czytelnik zlokalizuje w dużo mieszkaniach w Necie).
Z przeciwnej części – jasne jest, iż na wystąpienie AA przychodzą dziewczyny z stałym tematem alkoholowym. Jeśli uczestnik zakłada swoje zamiłowanie również zarabia nad powrotem do zdrowia, odważne wyrażenie naszego, że właśnie napiszę, alkoholowego statusu nie powinno być (a zwykle nie jest) dla niego zimne. Ponieważ osobom wahającym się przed tym wstępnym, ważnym etapem, wskazuję na początek związek w mityngu otwartym.
Mityng wysoki toż przyjście grupy AA w dodatkowym, ustalonym okresie. Na takie spotkanie że przyjść „z marszu” pewna jednostka, z wolnych względów zainteresowana wspólnotą AA zaś nie czeka się od niej charakteryzowania bliskiego poglądzie do przedmiotu alkoholowego. Mityng otwarty, oprócz samych alkoholików zwykle gromadzi sympatyków również kobiety bliskie członków Wspólnoty. Okresami jest to dla alkoholika najodpowiedniejszy wyjście, żeby mógł „poznać teren”, zorientować się, co właśnie tak na mityngu się dzieje również ustalić, czy jest chętny startem w mityngu zamkniętym, przeznaczonym właśnie dla alkoholików. Podczas mityngów otwartych sprawują się także odpowiednie rocznice trzeźwości, uzyskiwane przez pewnych uczestników.
Anonimowi Alkoholicy, jak zresztą sama marka wskazuje, są grupą nie wykorzystującą nazwisk ani żadnych osobistych możliwościach personalnych (tradycja 12. brzmi: Anonimowość stanowi psychiczną zasadę jakichkolwiek wspaniałych kultury, przypominając nam zawsze o pierwszeństwie zasad przed osobistymi ambicjami). Uczestnik zwyczajowo podaje tylko nasze nazwisko (w prawd nie musi ono nawet stanowić szczere), również chociaż on jeden ustala o możliwym znalezieniu innych znanych danych, jednak byliśmy uczestnicy mityngów znakomicie umieją się, rzecz prosta, prywatnie. Zasada anonimowości istnieje wysoce uważnie przestrzegana i Wspólnota nie gromadzi żadnych informacjach personalnych swoich członków. Dlatego zabawne, potoczne zanotowania w wariancie: „on spisał się do AA” są zdecydowanie nietrafione także uważają na nieznajomość tematu.
Anonimowi Alkoholicy i kluby abstynenckie
Wspólnota AA bywa mylona z klubami abstynenckimi, a oprócz osób niezorientowanych niejednokrotnie ogląda się wyrażenie „klub AA”. Przynosi więc mocne działanie w tłumaczenie powiązanych ze otoczeniami trzeźwościowymi pojęć.
Obok konkretnych grup wsparcia, będących znanego stylu komórkami Wspólnoty AA, na kraju polskim są liczne kluby abstynenckie. Klub abstynenta zazwyczaj (czy zawsze) jest formą o charakterze towarzystwa również wykonywa w oparciu o odpowiednie, właściwe stowarzyszeniom przepisy prawna. Do lokalu należy się więc zapisać, wypełniając deklarację członkowską (mającą między innymi słowo się do wypełniania ścisłej abstynencji), klub przeżywa indywidualny statut, rząd natomiast z indywidualnych przeciwników otrzymuje miesięczne opłaty. Kluby abstynenckie wtedy po nisku miejsca, w których osoby zainteresowane problemem umieją się spotkać, porozmawiać, pograć w szachy i drugie rozrywki. Przy wielu cechach działają zespoły muzyczne, a z czasu do porządku powodowane są rozmaite imprezy, wyjazdy i indywidualne atrakcje.
Klub abstynenta jest agencją inną od Wspólnoty Anonimowych Alkoholików, w rzeczywistości jednak członkami lokali są często głównie uczestnicy AA.
Uwagi ważne
Spotkania Anonimowych Alkoholików to w mojej opinii jedyne spośród najatrakcyjniejszych wyjść dla usiłujących odejść z nałogiem. W oczyszczeniu z dowolnym problemem psychologicznym spora grupa osób pragnie społecznego wsparcia i udogodnienie takie dla wielu trzeźwiejących jest warunkiem niezbędnym do wejścia nałogu. Zależność tę świadczy wysoka skuteczność Anonimowych Alkoholików w, iż właśnie napiszę, „leczeniu” alkoholizmu – Wspólnota na pełnym globie skupia dziesiątki tysięcy trzeźwych uczestników, a kilkorgu z nich to role, które razem starły z gazem sporo lat temu.
Należy chociaż w współczesnym środowisku koniecznie zwrócić uwagę, iż trzeźwe, skuteczne w AA twarzy są bardzo spektakularnym, tylko czasami bardzo mylącym przykładem skuteczności tej ulubiony zdrowienia. Zabiega o aktualne, że obserwując Wspólnotę można rozpoznać kilkoro pań, jakim udział w mityngach pomógł, nie spotykamy natomiast tychże zależnych, którzy w AA nie znaleźli skutecznej radzie i poszli, szukając gdzie indziej bądź po prostu oddając do skutecznego picia.
Tak czy inaczej, budzenie w liczbach wsparcia jest moim daniem drinkom z znacznie skutecznych i dla kilkorgu pań najwłaściwszym systemem rywalizacji z zamiłowaniem od alkoholu. Warto chociaż korzystać także osoba zjawisk, które we Wspólnocie potrafią być elementem zniechęcającym do udziału albo daj utrudniającym zdrowienie.
Wspólnota Anonimowych Alkoholików jest wyjątkowym przykładem grupy polecenia a jak taka powinna zapewniać duży egalitaryzm również demokrację, co zresztą nieprzerwalnie mówi w wykorzystywanych tekstach źródłowych. Jak jednakże dodał, poprzez religijne sympatie przeważającej części naszych interesów AA jest nadmiernie skatolicyzowane, co potrafi istnień natomiast przebywa niemożliwe do przyjęcia dla kilka religijnych i zupełnie niewierzących uczestników. Organizująca i wyrażająca mityng wspólna modlitwa jest teoretycznie zwyczajem symbolicznym, obejmuje również danie się do dowolnego „boga”, jakiego nie każdy musi mieć. Nie wszelki pragnie te uzależniać własny los od działania tzw. „siły wyższej”, która dużo trzeźwiejącym niezwykle często przynosi do uzasadniania wszelkich rzeczowych strat również zniszczeń, i czasem też osiągnięć i wyników.
Wśród ludzi trzeźwiejących normalna jest sympatia do przesyłania win za chorobę alkoholową na przeróżne składniki zewnętrzne, przeważnie (o zgrozo!) na jeden alkohol, doskonale tak, jakby będąc bazą rozsądną również pomagającą wolicjonalnie, złośliwie sprawił on właściwe zaburzenia psychiczne, sprowadzając do powstania także przebiegu nałogu. Razem z aktualną sztuką osoba związana ponosi tylko częściową winę za naszą szeroko rozumianą kondycję, co dostaje odbicie zarówno w ciągłych zdjęciach do magicznego wpływu „boga” i/lub „siły wyższej”.
Spośród 12 programowych kroków AA aż 6 zawiera odniesienie do „pana” bądź „siły wyższej”, co w mojej ocen całkowicie zaprzecza deklarowanym zasadom równości również sprawiedliwości. Jestem uzasadniony, że mnóstwo ludzi niewierzących powstrzymuje się do Grupy obserwując, iż czasami tworzy ona kiedy kółko różańcowe. Znam wiele sukcesów, w których taki poziom sprawie był czynnikiem rozstania ze Grupą wszystkich kontaktów, co istnieje o tyle smutne, iż dla grupie osób, niczym się okazuje, duże wsparcie społeczne jest wymogiem do zdrowienia absolutnie niezbędnym. O w ostatnim tłu wspomnieć, iż w wypadku wielu zainteresowanych te lub nowe dolegliwości niejednokrotnie dają maxkolor jako zwykłe uzasadnienie powrotu do ssania, oraz toż ponadto należy mieć na baczności. Tak i inaczej a przesycenie religią organizacji jakichkolwiek poza wyznaniowymi mam za zawsze szkodliwe. Podczas wielu mityngów również różnych spotkań AA bywają obecni katoliccy księża, niejednokrotnie używający własny urząd na końcu poważnie, że za przyzwoleniem grupy wygłaszający kazania i wracający na jedynie dobrą wiarę i podczas imprez, jakie nie powinny z religią mieć nic wspólnego. Zaś ostentacyjna dewocja niektórych uczestników grupy traci porządkiem na religijną histerię.
Oraz takie dyskusyjne zwyczaje, jak zatrzymywanie się w czasie modlitwy za ręce nie muszą odpowiadać kobietom bardziej oszczędnym interpersonalnie.
Pełnym w AA kłopotem bywają członkowie przesadnie zaangażowani w przebieg niesienia pomocy innym członkom. Bywa, że jednostka po raz pierwszy przybywająca na mityng jest wręcz zaatakowana poprzez śmiertelnie zdeterminowanych, zwierzęcych i czasochłonnych pomagaczy, będących w okresie zniechęcić do trzeźwości najbardziej nawet wytrzymałych również najsilniej zmotywowanych kandydatów. Dla kilku takich Samarytan natrętne działanie osobistym jest najskuteczniejszym, lub samym środkiem na naturalne interesy, co dodatkowo rozpowszechnione stanowi nie tylko wśród ludzi związanych. Absolutnie wszystek nowoczesny uczestnik może radzić sobie z zbędnym wpływem społecznym, a konsekwencją może być niedroga pretensję do odleglejszego udziału w działaniu Wspólnoty.
Wspólnota Anonimowych Alkoholików jest linią ogólną czy warto dbać, że jako wszelka grupa społeczna, również dodatkowo ona obciążona jest jakimikolwiek społecznymi przypadłościami. Nowy uczestnik, mając start w własnym pierwszym mityngu odnieść może wrażenie, że trafił oto do głębokiej, szczęśliwej rodziny, w której każdy każdego zna, oraz spotkania kończą się w najintensywniejszej atmosferze wzajemnego uwielbienia. Stali uczestnicy witają się wylewnie, kończąc się sobie na szyje, a uwag wielu członków rady ograniczają się do układania hymnów na pozycja Wspólnoty. Odrobina praktycznego doświadczenia wystarczy aby wiedzieć, iż istnieje obecne obraz niezwykle powierzchowny, a pod maską bliscy oraz zauważenia istnieją konflikty, animozje, nieporozumienia, antypatie a regularnie zwyczajny brak tolerancji. Sytuację oraz komplikuje naturalny dla bardzo wielu kobiet ubytek w terenie poczucia humoru, stąd też, formułując jakiekolwiek wypowiedzi, członkowie rodziny nierzadko robią wszystko, byle nikomu się nie narazić. Gdyż natomiast kobiety związane chodzą z normy do szczególnie wrażliwych, nie dysponuje takiej szansie, by człowiek co chwilę nie przypuszczał się oburzony. Suma to powoduje, iż emocjonalny klimat działania AA istnieje w różnorodnej dozie twardy również chłodny, a jakieś zachowania dalekie od tradycyjnie przyjętych pobierane są z niechęcią również dezaprobatą.
Pewien mój znajomy na wszystek mityng przynosił sobie lody i ciastka, jakie jadłeś nie mlaskając za wyjątkowo. Do akurat nie wiem, dlaczego pewne świadomości nie ubiegły w powstanie tegoż potwierdzić. W środek niezbyt przyjemny podarowano mu do poznania, iż kilkorgu powodom niszczy jego sposób, co stanowiło o tyle ciekawe, iż w czasie jakiegokolwiek mityngu programowo odpowiedzialne są, dostarczane przez tąż grupę małe przekąski także napoje, z jakich każdy uczestnik stosować potrafi w treści bez ograniczeń.
Wspólnota AA przejawia dość proste symptomy tzw. zespołu myślenia grupowego (zainteresowanym polecam ciekawy artykuł na tenże pierwiastek, opublikowany w Wikipedii). W jedzeniu grupy funkcjonują często archaiczne, niepotrzebne przekazy i zabobony, i każda próba zmiany określonych, niejednokrotnie niefunkcjonalnych sposobów również sposobów ogląda się ze wyraźnym oporem ze okolice dawnych i przytwierdzonych do tradycji członków. Częściowo stanowi obecne że uzasadnione koniecznością życia stałych określonych reguł funkcjonowania, jakie wszystkiej wspólnocie nadają harmonię i czas, czasem a odnieść można przeżycie, iż Anonimowi Alkoholicy w prywatnym życia dziecka cofnęliśmy się w średniowieczu (tak faktycznie AA otwarte pozostawiło w 1935 roku).
Grupa ujawnia często daleko idącą jednomyślność, faktycznie wynikającą przecież nie końcu z wzajemnego rozpoznania także pożądanego klimatu, ile z bezpiecznych procesów grupowej samokontroli. Te najnormalniejsze polegają na współczesnym, iż wszelka istota dbająca czyli jest odkładana bądź ignorowana, i dużo uczestników nie udziela się do odległego punktu oglądania z obawy przed negatywną odpowiedzią ze karty reszty grupy. Czasami można zarówno zauważyć, iż w dużo częściach nie umawia się krytyki, i wypowiedzi uczestników często przybierają formę naiwnych, bezkrytycznych oraz wyczerpujących egzaltowanego uwielbienia, w koło powtarzanych peanów (na myśli: jeżeli nie nasza struktura, świat dawno zapomniał się kręcić).
Bardzo ważnym wydarzeniem jest w obiegu AA również uparte, wzajemne sugerowanie się uczestników, że wkład w mityngach jest „jednorazową” linią do świadomości, iż panie związane nie powiązane z AA nie są perspektyw na powrót do zdrowia, a ponad, co znacząco młode, iż uzależniony, jaki zakończenie bywać na zebrania, z pewnością natychmiast wróci do picia. Powtarza więc dużo liczny fundament fanatycznej religijności, w projektuj jakiego każde wyjście z jedynie słusznego wyznania grozi potępieniem również dolegliwościami w piekle. Przy wykorzystaniu takich argumentów prano mózgi całym pokoleniom ludzi, czego efekty obserwujemy także dzisiaj. O w niniejszym tłu po raz kolejny zwrócić uwagę, iż stanowi znacznie ludzi, które na regularne porzuciły styl nie skacząc na mityngi w zespole, a z pozostałej strony spotkać można tysiące ludzi, które piją nadal, mimo startu w spotkaniach AA.
Wspólnota Anonimowych Alkoholików deklaruje chęć pozostawania ruchem samodzielnym oraz bzie od ambicji o wyglądzie osobistym. Obawiam się jednak, że jak wszędzie, i i tutaj leje się dobra gra o zyski także pieniądze. Nie znam przypadków, by ktoś używał robionych poprzez uczestników środków do własnych bądź niezgodnych z pobożnymi założeniami planów także w myśli chciałbym wierzyć, że takie myśli się nie zdarzają. Niektórzy członkowie Grupy pomysłowo wykorzystują wprawdzie jej idealną reputację, robiąc całkowicie osobiste również całkowicie błyskotliwe, owocne kariery. Dowodem są płatne rozwijania czy sposoby, robione poprzez alkoholików stworzonych na prawe wzory trzeźwości. Mimo, iż z pojęcia w AA nie ma wpływów [tradycja dwa. mówi: Unikalnym także ostatnim autorytetem w krajowej grupie jest miłujący Bóg (…)], w analizie wielkie są osoby uznawane za człowieka w guście przewodników, a uprawiany przy jakiejś okazji rząd dusz także najoczywistsze manipulowanie bardziej naturalnymi uczestnikami Relacje jest modelem zwykłego, negatywnego wpływu społecznego.
Pełnia to wykonywa, iż wielu jednostkom z zewnątrz Anonimowi Alkoholicy sypią się żyć czymkolwiek w guście „sekty” i właściwie, sporo działań kluczowych dla sekt można we Społeczności zaobserwować.
Na kraj warto podkreślić, iż uczestnicy ruchu Anonimowych Alkoholików to z różnej karty w większości mężczyzny aktywnie i umiejętnie walczący o zdrowie a prostotę, nadzwyczajnie określeni w codziennie podejmowanych treningach na treść samodoskonalenia. Często nad wyraz uczuciowi, przekonani do porad również stali. Dający sobie wysokie standardy skromne oraz także zwykłą miarę odpowiedni do samokrytyki.
Nosząc na obserwacji wszystkie potrzebne i szkodliwe strony AA jestem złożenia, iż istnieje ostatnie drink z najszlachetniejszych wynalazków w aspekcie walki z dolegliwością alkoholową.

O admin

Check Also

Nieznane granic różne witaminy C

O tworzeniu witaminy C na byt żywy powiedziano obecnie kilkoro. Stwierdzenia są posegregowane. Oceniana i …