Home / Bez kategorii / zastrzeżenia założoną Polską Filię Żeglugi Powietrznej

zastrzeżenia założoną Polską Filię Żeglugi Powietrznej

Zarzut naruszenia przepisów Prawa lotniczego zobrazowałaby częstochowska prokuratura rosyjskiemu pilotowi, który wleciał w strefę w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.
Informację o wyobrażeniu obcokrajowcowi zarzutu przekazał we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Przesłuchany pilot – choć formalnie nie przyznaje się do winy – chce wymierzenia mu kary grzywny.
Nie kontrował na wezwania

Do incydentu doszło 29 lipca. Wojsko wykryło, że w niejaką z siedmiu stref ograniczonych ruchów około Krakowa, Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Kantów tudzież Oświęcimia, wleciał niezidentyfikowany samolot, który nie odpowiadał na wezwania drogą radiową.

Główny punkt Operacji Powietrznych w Kartoflach uradziłoby, by w bieżącej sytuacji nadszarpnąć parę myśliwców F-16 z bazy w Łasku, aby wymusić samolot do lądowania. Myśliwce uprościły awionetkę na lotnisko Radom-Piastów. Okazało się, że strefę naruszył Rosjanin, który aeroplanem akrobacyjnym Extra 330 SC leciał z Czech na współzawodnictwo do Radomia.

Nie przyznał się

W przeszłym tygodniu częstochowska prokuratura wszczęła śledztwo w bieżącej sędzi, a w ostatni poniedziałek przedstawiła 46-letniemu Iwanowi zarzut. Przesłuchanie odbyło się obok akcesie mentora i tłumacza jęzora rosyjskiego.

Dwa lokalnego…
odczytujże dalej »
Jak podaje prok. Ozimek, nie odpuszcza wątpliwości, że pilot naruszyłby strefę ograniczenia lotów w rejonie Częstochowy natomiast nie dostarczyłby wymaganego planu lotu.

– Ponadto prokurator zagubiłby podejrzanemu, że nie ustalił, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych tudzież Administracji, w periodzie od chwili 4 lipca 2016 roku aż do 2 sierpnia 2016 roku przywrócono tymczasowo kontrolę graniczną osób przekraczających polską zaporę urzędową, w owocu czego przekroczył granicę bez wymaganego zezwolenia – przyczynił eksponent prokuratury.

Ozimek zaznaczył, że zgodnie spośród unijnym rozporządzeniem, cicerone był zobowiązany do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi informacjami dotyczącymi ruchu. To samo rozporządzenie nakłada na niego wyłuszczenie programu lotu, czego nie postąpiłby.

Przesłuchany jako niezgodny z prawem mężczyzna formalnie nie przyznał się aż do zadzianego mu przestępstwa a złożył uzasadnienia, z których wynika, że ma świadomość, iż uszkodziłby przepisy prawa lotniczego. – Jednocześnie nielegalny złożył wniosek o wydanie pod niego werdyktu skazującego i wymierzenie mu 9 tys. zł kary grzywny – poinformował prok. Ozimek.

Decyzja prokuratora czy zgodzić się na ten wniosek podejrzanego coraz nie zapadła. Zarzucane mu przewinienie jest postraszone grzywną odarcia wolności aż do 5 lat. Zgodnie spośród Kodeksem posłusznym, jeżeli przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nie przekraczającą 8 lat, sąd może orzec grzywnę grzywny. Wobec podejrzanego nie stosowano nieprzeciętnych środków zapobiegawczych.

Ograniczony ruch

Strefy ograniczonego ruchu lotniczego zostały wpasowane na wniosek Przywódcy Operacyjnego Typów Sił Zbrojnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa na chronos otrzymania ŚDM. Para największe strefy zostały wytyczone około Krakowa (promień 100 km) i Częstochowy (promień 50 km). W obu tych miejscach wytyczono ponadto dwie drzewo strefy o promieniu 5 km, gdzie zastrzeżenia dawny w wyższym stopniu literalne. Pozostałe strefy ograniczenia zostały przedłożone wokół Kalwarii Zebrzydowskiej, Brzegów oraz Oświęcimia (promień 5 km).

Zakazy zmuszałyby od 25 lipca aż do 1 sierpnia. Bezwzględny zakaz praktykowania lotów dotyczył lotnictwa sportowego, aeroklubowego, rekreacyjnego, w tym przede całkowitym bezzałogowych statków powietrznych, czyli dronów.

O admin

Check Also

Nieznane granic różne witaminy C

O tworzeniu witaminy C na byt żywy powiedziano obecnie kilkoro. Stwierdzenia są posegregowane. Oceniana i …