Home / Ciekawostki / Woda z wodociągów musi robić restrykcyjne normy, określone przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Woda z wodociągów musi robić restrykcyjne normy, określone przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Rozwiewamy twoje wątpliwości raz na zawsze: tak, wodę z kranu wolno pić! Woda z wodociągów musi robić restrykcyjne normy, określone przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia. Innowacyjne technologie wykorzystywane w wodociągach zezwalają na efektywne i sprawne oczyszczenie wody, i badania wskazują, że nasze wodociągi doprowadzają do własnych kranów bezpieczną wodę. Stanowi ona pod stałą kontrolą.

Drinku z czynników wpływających na pogorszenie walorów użytkowych wody jest chlor, wykorzystywany jako sposób dezynfekujący. Jego obecność w wodzie informuje o bezpieczeństwie bakteriologicznym i obronie przed rozwojem mikroorganizmów. Nie może odczuwać cierpki styl oraz dodatek, ale – co istotne – dawki chloru dołączane do wody są całkowicie bezpieczne.

To stereotyp, który stanowi efektem nieuzasadnionych obaw przed spożyciem wody skażonej bakteriologicznie. Tymczasem woda kranowa jest bezpieczna!

Kilkorgu z nas wie, że zjawisko obecne istnieje spowodowane zawartością minerałów – magnezu i wapnia. Duża zawartość tych detali jest podstawą mętności herbaty i „kożucha” na jej powierzchni. Często działamy niekonsekwentnie – narzekamy na moc wody oraz bierzemy wody butelkowane, które producenci chwalą głównie za dużą zawartość minerałów – wapnia oraz magnezu.

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej poddali ocenie i porównali skład najlepiej wydających się wód butelkowanych z łódzką kranówką. W laboratorium przeprowadzono doświadczenia na budowę składników mineralnych i stwierdzono czy zespół jest zgrany spośród ostatnim, co stworzono na etykiecie. Zaprezentowało się, że tylko 15% wód w butelce jest silniejszą forma od kranówki. Na rynku istnieje więcej 200 rodzajów wód butelkowanych – eksperci twierdzą, że jedynie ok. 30 spełnia wymogi wody mineralnej.

O admin

Check Also

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niemający się cukiernictwem określa się na podjęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niezajmujący się cukiernictwem kwalifikuje się …