Home / budownictwo / Wiele budynków nie posiada optymalnego ocieplenia – działa to również domów jednorodzinnych, które w zimie mogą więc generować bardzo duże koszty powiązane z ogrzewanie.

Wiele budynków nie posiada optymalnego ocieplenia – działa to również domów jednorodzinnych, które w zimie mogą więc generować bardzo duże koszty powiązane z ogrzewanie.

Reklama: nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Wiele domów nie posiada optymalnego ocieplenia – mówi to też domów jednorodzinnych, które w zimie mogą więc generować bardzo szerokie wydatki powiązane z ogrzewanie. W kontaktu z obecnym pojawia się i pytanie, czy każdy dom można ocieplić?

Specjaliści w branży budownictwa wskazują, że praktycznie każdy starszy budynek, niezależnie od tego, w której technologii stał on wykonany, można ocieplić. Gdy dom jest aktualnie w gorszym stanie technicznym, powinien jednak brać się z możliwymi kosztami przeznaczonymi na jego naprawę, co może podwyższyć nawet o 20 procent koszty ocieplenia.

Ocieplać można wobec tego nowe ściany, zarówno jednowarstwowe, kiedy i dwuwarstwowe, oraz z pustką powietrzną. W niniejszym tym przypadku należy jednak skonsultować się ze specjalistami, ponieważ zastosowanie nieodpowiednich produktów może doprowadzić do punktów z wentylacją budynku, co pozwala, że izolacja zewnętrzna nie będzie naprawdę efektywna. Kształt i grubość warstw wybranego produktu dociepleniowego, na przykład styropianu czy wełny, powinien być wybrany tak, aby ściany nie zostały trwale zawilgocone.

Warto również wskazać, że dopuszczalne jest ocieplenie budynków, jakie stały już wcześniej docieplone, na dowód proces termomodernizacji dokonano w latach dziewięćdziesiątych, a grubość izolacji nie jest właściwa dla ochrony budynków przed nadmierną stratą ciepła. Wówczas uzyskuje się nowe docieplenie na tym, które obecnie istnieje, a tylko pod warunkiem, gdy kupi na wtedy jego stan techniczny. Więc nie jest potrzeb usuwania starszej izolacji.

W układzie z ostatnim to, gdy docieplenie nie jest właściwe, nie warto czekać, a dużo jak łatwo wykonać prace izolacyjne z użyciem doskonałej kondycji materiałów. Eksperci wskazują, żeby wybrać wyższej jakości materiały, które będą w stopniu uzyskać najciekawszy wynik docieplenia, który wystarczy oraz na kolejne lata. Obecnie przekonuje się, aby maksymalny współczynnik przenikania ciepła ścian zewnętrznych U [W/(m2K)] wynosił 0,25.

O admin

Check Also

Zagrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe toż co raz dużo poszukiwany metoda ogrzewania budynku. Stanowi to to taki styl …