Home / Nieruchomości / W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, niezmiernie aktualne i po prostu kluczowe.

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, niezmiernie aktualne i po prostu kluczowe.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, niezmiernie znaczące a po prostu kluczowe. Możemy przygotować nieruchomość, wykonać pierwsze zdjęcia, rewelacyjny opis, naprawdę efektownie i aktywnie promować ofertę, ale… nawet więc ponoć nie wystarczyć do zdobycia pożądanego celu, czyli szybkiej sprzedaży nieruchomości. Dlaczego ? Bo bezpośredni nacisk na etap sprzedaży bycia bądź domu traktuje jego wartość.

Podstawą trafnej, realnej wyceny nieruchomości jest znajomość określonego rynku nieruchomości, specyfiki konkretnych lokalizacji, typu budownictwa, rynkowych cen prac remontowych i wykończeniowych, a dodatkowo cen transakcyjnych a cen ofertowych. Wszystek z tych faktów jest jednakowo istotny. Co (WY)cenimy?

Lokalizacja, pozycja i wciąż raz – lokalizacja

Wszyscy informacją, że o wartości nieruchomości okresowi jego lokalizacja (dzielnica), lokalizacja(ulica) a nadal raz lokalizacja (budynek oraz duże położenie lokalu względem stron świata, widoku itp.). Pokój w serca miasta, na łatwej ulicy, będzie jednak ważniejszy od „bliźniaczo” wyglądającego, ale postawionego na obrzeżach miejscowości.

Typ budownictwa

Przystępna stawka metra kwadratowego będzie różna dla budynku z licznej płyty, w kamienicy, czy w obiekcie wybudowanym po 2000 roku, nawet jeśli dostają się w współczesnej tejże lokalizacji. Jeszcze inaczej będzie poprawiać się ona na targu pierwotnym.

Standard wykończenia

Bardzo często mieszkania określane są ale w dwóch podstawowych kategoriach: do remontu (od remontu generalnego po drobne prace remontowe) i „pod klucz” (do zamieszkania). Standard oddania nie wpłynie radykalnie na rozwój wartości, zawsze istotniejsza będzie lokalizacja i typ budownictwa i urządzenia. Standard wykończenia natomiast ma miejsce ze powodu na całe wrażenie na decyzję zakupu: podoba się czy nie (czy jest balkon, taras, ogródek, piwnicę, komórkę lokatorską, mieszkanie w hali garażowej, postojowe, windę, itd.).

Uwaga! Standard wykończenia często określają meble. Zastanów się, jaki on będzie, kiedy one znikną?! Wpływ na wartość może posiadać zaplanowanie i stworzenie wnętrza nieruchomości przez specjalistę.

Remont, wykończenie

W sukcesu nieruchomości do remontu lub wykończenia, do trafnej wyceny prosta będzie umiejętność średnich stawek prac remontowych oraz materiałów budowlanych. Dokładne wyliczenia pozwolą poznać ostateczną wartość nieruchomości.

Uważajcie na zbytnie inwestowanie we wnętrza (np. marmurowa podłoga w utrzymaniu w wieżowcu z lat 60-tych); właściwie oceniajcie kosztu remontu i wykończenia. Pamiętaj, że całkowitym kosztem, jaki poniesiesz, będzie różnica ceny zakupu oraz remontu.

Ceny transakcyjne vs ofertowe

Łatwo dostępną porównywarką cen ofertowych są portale internetowe. Ceny te wyróżniają się niebywałą rozpiętością i często bardzo odbiegają od warunków rynkowych. Na jej wysokość wpływ posiada znacznie zmiennych, w obecnym te chwila racjonalne – powodowane percepcją, sentymentem czy emocjami Sprzedającego. W skutku, większość nieruchomości wystawianych istnieje na sprzedaż po cenach, za które nigdy nie zostaną sprzedane. Dla przykładu, różnica między ceną ofertową a rynkową w regionie Trójmiasta może korzystać nawet 25%. Tak dlatego ceny transakcyjne (znane nielicznym doradcom ds. sprzedaży) mają bardzo lepszy punkt pójścia do wykonania właściwej wyceny.

Uwaga! Kojarzenie się do cen ofertowych może zmylić i błędnie ukierunkować wycenę wartości.

Nieruchomości z ceną nie za niewielką, nie za dużą, zeskalowaną pod kątem nowego rynku ofert i pod kątem docelowej grupy klientów, nie chociaż nie odkładają na portalach po 2 lata… a znikają w układzie kwartału, znajdując swojego użytkownika. Dzięki kooperacji z ekspertami, Sprzedający zdejmuje z siebie ciężar przeprowadzenia całego mechanizmu oraz – co najważniejsze – uzyskuje zamierzony cel: mocną i dobrą sprzedaż swojej nieruchomości. Oszczędza przy tym sezon, oraz co wewnątrz tym idzie – pieniądze. Czyniąc ze współpracy z specjalistą, absolutnie nie dowiesz się, lub za sprzedaną nieruchomość otrzymałeś dużą kwotę.

Cena, czyli poprawna wycena nieruchomości, trafna i naturalna, to rzeczywiście środek do sukcesu i bliskiej sprzedaży KAŻDEJ nieruchomości.

W tamtym artykule dowiesz się, w który środek nieruchomość wycenia rzeczoznawca, zaś w który przypominają to właściciele mieszkań.

O admin

Check Also

W czasie ostatniego roku przekazano do użytku ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz W układu nowego roku przekazano do użytku ponad 80 tys. …