Home / Żywienie / W Polsce jest grupa singli i bezdzietnych małżeństw.

W Polsce jest grupa singli i bezdzietnych małżeństw.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

W Polsce rośnie liczba singli i bezdzietnych małżeństw. Te zmiany demograficzne są znaczny zysk na plac nieruchomości, gdyż stymulują deweloperów do robienia miast z wielkim udziałem lokali o mniejszych powierzchniach. 

Według badań, od 2006 r. do 2015 r. liczba polskich singli wzrosła o ponad 800 tys. Znacznie rozszerzył się również udział bezdzietnych par, do 23 proc. Do tej kategorii kwalifikują się m.in. starsi małżonkowie, których potomstwo opuściło rodzinny dom i młodsze pary rezygnujące z rodzicielstwa. Między 2006 r. i 2015 r. liczba takich gospodarstw domowych wzrosła o prawie 900 tys. Co warte podkreślenia, liczba polskich par będących bez dzieci jest już w całej UE. Deweloperzy w sum na obecne zmiany demograficzne starają się utrzymać odpowiedni odsetek niewielkich, kompaktowych mieszkań w własnych inwestycjach

Warto pamiętać, że takimi lokalami interesują się nie tylko osoby szukające ofert na potrzeby własne a również inwestorzy, którzy są duży pomysł na dzisiejsze oblicze rynku nieruchomości. Więc w szerokiej ilości dzięki nim, lecz w centralnej części br. roku, klienci podzielilibyśmy na kolejne mieszkania ok. 7 mld zł na kluczowych rynkach Polski. Dla porównania, w pełnym 2012 r. kiedy stopy procentowe były mocno większe, zawarto umowy o cenie ok. 6,1 mld zł.

Mimo dużej ofert nowych lokali, która, oscyluje na etapie ok. 51 tys. w najprawdziwszych miastach, luka mieszkaniowa w naszym regionu jeszcze jest popularna. Najbardziej paląca, jak przyciągają uwagę przedstawiciele banku, powtarza się tylko kwestia przeludnienia. Wiele wznosi się o tym, że nad Wisłą pomieszczeń jest zbyt kilka i odpowiednio a są droższe niż na Zachodzie, w przyrównaniu do zarobków. Różne szacunki rozmawiają o tym, że brakuje od około miliona do nawet 5 czy 8 milionów mieszkań, jeżeli chcielibyśmy, aby przeciętny Polak w kraju istniał oczywiście jak przeciętny Europejczyk.

Co daleko, jak powstaje z możliwości , ponad dwóch na trzech użytkowników w Polsce mieszka w za niewielkim lokalu Zakłada się aż 67,8 proc. miejsc w Polsce za przeludnione. Gorszy efekt w Europie jest jedynie Rumunia, gdzie problem przeludnienia dotyka 69,3 proc. najemców. Potencjalny popyt również na stania na naturalne potrzeby kiedy również inwestycyjne stanowi pełny aczkolwiek pisane na tymże zbycie obroty daleko odchodzą z potrzeb wielu Polaków, ograniczonych słabą płynnością finansową. Z nowej części, w poprzednich latach deweloperzy mają się czym pochwalić. Wystarczy zerknąć na końcowe wyniki giełdowych graczy, którzy z stycznia do września br. podpisali ok. 16,7 tys. umów, a w niniejszym samym okresie 2015 r. sprzedali ok. 15 tys. mieszkań. Szczególnie szybko z propozycje znikają kawalerki dwa pokoje, w prawdziwych lokalizacjach i odpowiednio skalkulowanej cenie.

Co czeka nas dalej na placu mieszkań? Mając pod uwagą lukę podażową w Polsce, długoterminowe perspektywy napawają optymizmem wielu deweloperów. Obecnie jednak widać pierwsze oznaki spowolnienia na zbytu, co objawia się choć w malejącej liczbie nawiązywania nowych budów. Tylko zatem istnieje oryginalny cykl bycia w ostatniej dziedzinie i nikt nie liczył, że dotychczasowa koniunktura będzie być długo. Z drugiej części, nie spodziewamy się drastycznego spadku popytu, zwłaszcza dokładnie w dziedzinie niewielkich, kompaktowych lokali.

Wskazane jest dobranie polityki mieszkaniowej rządu do obecnych realiów. lany budowy lokali w ramach programu „Bycie Plus”, muszą uwzględniać wzrost wartości singli oraz malejące potrzeby metrażowe polskich rodzin. W ramach większej i społecznej perspektywy, politycy powinni zastanowić się nad problemami pochodzącymi ze wzrostu wartości samotnie mieszkających starszych Polaków.

O admin

Check Also

Jak ustalić oś ogrodzenia na terenie?

Reklama: Montaż ogrodzeń Bydgoszcz Ważnym czasem jest jasne wyznaczenie osi ogrodzenia i lokalizacji słupków w …