Home / Technologia / W czasie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby te mogą bezpowrotnie zostać utracone.

W czasie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby te mogą bezpowrotnie zostać utracone.

W terminie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, programy też mogą bezpowrotnie zostać utracone. Taką prywatną stratę można też jakoś przeboleć, a przecież komputer jest przeważnie narzędziem funkcji oraz utrata związanych z nią możliwości jest niezmiernie trudna. Również istnieje w przypadku studentów będących programy na zaliczenie, prace semestralne, licencjackie, magisterskie i doktorskie.

Bynajmniej nie każdy jest na końcu zapobiegliwy, by być kopie zapasowe swoich możliwości, na przykład na pendrive’ie a jeszcze na dysku zewnętrznym. To kiedy „padnie dysk”, dane po prostu znikają.

Ale czy bezpowrotnie?

Na szczęście nie. Istnieją wyspecjalizowane firmy wykorzystujące się odzyskiwaniem danych. Absolutnie nie należy próbować tego składać na indywidualną rękę, korzystając z „zdrowych rad” zlokalizowanych w internecie lub „usługi” kolegów informatyków. Każda, bodaj najmniejsza ingerencja w zepsuty dysk pogarsza rzecz i utrudnia odzyskanie zasobów, i czasami sprawia to niezwykłym.

Firmy trudniące się odzyskiwaniem danych spotykają się w każdym większym mieście, więc nie winno stanowić przedmiotu z dostępem do specjalistę. Tymże wyjątkowo, że pomoc nie wymaga kontaktu osobistego. Dysk można przesłać i otrzymać za pośrednictwem kuriera.

Jakie „obrazy” ze strony komputera mogą świadczyć, że dysk uległ uszkodzeniu? W moc przypadkach system operacyjny wyświetla użytkownikowi stosowny komunikat. Nie jednak mowa w nim dokładnie o dysku, ale na model o sposobie plików albo partycjach. Oczywiste są te zawsze dziwne dźwięki organizowane przez dysk, kiedy na dowód brzęczenie czy piszczenie.

A jeśli nawet dysk odmówił współpracy, nie ma co załamywać rąk. Fachowcy w charakterze odzyskiwania danych pomogą w jakiejś sytuacji, właśnie o ile dane fizycznie ciągle się na dysku znajdują, bez względu na jego zniszczenie.

Jak wspomniano na wstępie, na dysku niejednokrotnie wybierają się dane bardzo delikatne – np. baza klientów, ich dane personalne czy winiki badań medycznych lub naukowych. Mając spośród pomocy doświadczonej marki nie powinien się obawiać, że informacje te „wyciekną” – zaczyna ją dalece idąca poufność.

O admin

Check Also

Nexus 6 nowy gigant na rynku!

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …