Home / Moda / Zdrowie / Uspokajający lub stymulujący, dla przyjemności lub dla zdrowia – dla każdego człowieka znajdzie się dobra forma masażu

Uspokajający lub stymulujący, dla przyjemności lub dla zdrowia – dla każdego człowieka znajdzie się dobra forma masażu

REKLAMA: kurs masażu bydgoszcz

Uspokajający lub stymulujący, dla zabaw lub dla zdrowia – dla każdego człowieka (a również dla każdej dolegliwości) znajdzie się odpowiednia forma masażu.
Instynkt dotykania zaś bycia dotykanym należy do najbardziej charakterystycznych. Czujemy to głównie, kiedy się zdenerwujemy lub gdy zrobimy sobie krzywdę. Jeśli się wpadniemy w nogę, pocieramy ją; urazimy ramię, chwytamy za nie. Kiedy jesteśmy zmęczeni i przytłoczeni, domagamy się przytulenia (a nawet przytulamy sami siebie, jeśli nikogo drugiego nie ma pod ręką). Nie zaskakuje więc, że żyją technologii oraz układy dotykania właściwe dla najrozmaitszych sytuacji: od bólu czy napięcia mięśni, po kłopoty z trawieniem czy krążeniem.
Masaż terapeutyczny
Pomysł, żeby płacić kompletnie nieznajomej osobie za mięcie i głaskanie naszych kończyn i kształtu umieszcza się bezwstydnym rozpasaniem. Ale choć to miłe, chodzi o trochę dobrze niż tylko gładzenie skóry. Masaż terapeutyczny (zwany także szwedzkim, bowiem wtedy Szwed, Pehr Henrik Ling, opracował system naukowy, który nadal ma podstawę większości terapii masażem) jest pięknie, co najprawdopodobniej nas spotka, kiedy zapiszemy się do masażysty. Zabieg będzie się produkowałby z kolekcji posuwistych ruchów, ugniatania, pocierania, poklepywania i wibracji, choć mogą i zostać włączone nowe techniki, i obiektem tego wszystkiego będzie pracowanie skórą, mięśniami, ścięgnami, więzadłami i tkanką łączną.
O korzyściach spośród niego można by napisać całą książkę (w samej rzeczy – nawet wtedy wykonano). Masaż poprawia ruchomość stawów, łagodzi stany zapalne, usuwa bóle i napięcia mięśniowe, zwiększa elastyczność i rozwija ukrwienie oraz przepływ limfy. Rozluźnia też i zmniejsza stres. Tak i daje czysto zmysłową zabawa z dotyku wyszkolonego profesjonalisty (tak nie piszę tutaj o „roztarciu pleców”, w zamian za które trzeba później zmywać).


Masaż sportowy
Wystarczy wstawić słowo „sportowy” przed słowem „masaż” i w zaskakującym tempie wyobrażenie muzyki i świec zostaje zastąpione widokiem przepoconych przebieralni i kontuzjowanych lekkoatletów z wyrazem determinacji na osoby, których zdenerwowani fizjoterapeuci brutalnie zapraszają do systemu. Tymczasem, nawet gdyby nasz ostatni związek ze sportem miał znaczenie 20 lat temu, masaż sportowy może nam dużo wykonać: stres zawodowy, napięcie emocjonalne i wady postawy mogą prowadzić podobne objawy, jak sportowe kontuzje.
Masaż sportowy tworzy na końcu zlikwidowanie napięcia spowodowanego przez aktywność finansową w miękkich tkankach ciała, przez co zapobiega kontuzjom i przyśpiesza zdrowienie. Ważna w ten rada działać również ostre, kiedy i stałe obrażenia.
Masaż sportowy podobny jest do terapeutycznego, jednak przeważnie jest gruntowniejszy oraz niezwykle szybki: używa się go nieco jako rehabilitację niż pieszczotę. Bywa, że uruchamia się do niego kolejne techniki, takie jak uciskanie, rozciąganie i punktowy nacisk przypominający shiatsu.
Masaż głęboki prawdopodobnie być stroną masażu sportowego albo być jako osobna forma. Pomaga on na znaczniejsze warstwy mięśni, usuwając przewlekłe napięcie ciała. W trakcie i bezpośrednio po sposobie może być nieprzyjemnie, ale kolejnego dnia poczujemy się dużo niż kiedykolwiek.

O admin

Check Also

Jak wszystek wie gdy więc działać i funkcja tą sprawia przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz Jak każdy wie gdy to wyglądać i akcję tą służy przynajmniej …