Home / Bez kategorii / Świece żarowe

Świece żarowe

Kiedyś, samochody z napędem wysokoprężnym były naturalnie skonstruowane, iż odpalenie auta przy kilkunastostopniowym mrozie było praktycznie niemożliwe. W niektórym czynniku dołączyło do napraw w budowy świec żarowych, a owego wariantu problemy teraz nie trapią użytkowników diesli.

Reklama: Świece ołtarzowe

Konstrukcyjnie, z zewnątrz, świece żarowe bliskie są do świec zapłonowych, które wiemy z silników benzynowych. Podstawową oraz ważną mocą istnieje zatem, że świeca żarowa nie ma elektrod, i dokonana jest z drutu chromowo-niklowego. Świeca wspierana jest stylem z akumulatora. Gdy przekręcamy kluczyk w stacyjce, do świecy żarowej dopływa ruch z akumulatora i ogrzewa się ona do temperatury ok 1000 stopni Celsjusza. Można więc skojarzyć świecę żarową ze… oczywistą grzałką, jaką umieścić potrafimy w komorze spalania.
Samochody nowszej generacji wyposażone są w takie świece żarowe, jakie zawierają końcówkę zasłoniętą rurką o średnicy ok. 4 mm. Czynnością tej reszty jest ogrzewanie powietrza. Obecnie chyba to zabrzmieć niewyobrażalnie, ale w suchszych silnikach diesla nagrzanie świec żarowych mieszkało do 10 sekund. Nowe auta z serii, dają na kontakt, ponieważ nagrzanie się świec zajmuje siedzenie w odsetku sekundy.

Z powyższych powodów auta starszej generacji miały określoną ikonkę spirali na konsoli, która traktowała nam, i silnik jest natychmiast przekonany do otwarcia. Najpierw bowiem przemieniało się kluczyk w stacyjce i poczekać aż wspomniana kontrolka zgaśnie.

Jeśli posiadamy auto z silnikiem wysokoprężnym i szybko miewamy pasztety z otwarciem samochodu, pierwszym przystankiem winien stanowić punkt, bowiem niekiedy winą są właśnie świece żarowe. Jeśli wiemy podstawy mechaniki z osiągnięciem możemy wziąć kontroli samodzielnie – miejmy również, iż czasem dojazd do nich stanowi odpowiedzialny, i do ich wykręcenia będziemy żądać dodatkowych środków.

Alarmem, iż największy czas wymienić świece żarowe powinna stanowić postać, w jakiej silnik na ogrzanie świec wymaga oko 5-7 sekund. Standardowo świece żarowe powinny wystarczyć na cienki chwila (do 100 000 kilometrów) – przy współpracy należy zakupić od razu cały zestaw, bowiem wymiana danych egzemplarzy odchodzi się z końcem.

O admin

Check Also

Nieznane granic różne witaminy C

O tworzeniu witaminy C na byt żywy powiedziano obecnie kilkoro. Stwierdzenia są posegregowane. Oceniana i …