Home / Wesele / Ślub pod samym niebem

Ślub pod samym niebem

Reklama: Zespół weselny kujawsko-pomorskie

Szczęścia w plenerze, mimo czasami niestabilnej atmosfery w Polsce, zatrzymują się coraz większe. Muszę przyznać, że jeśli jakiś termin temu, wybierałam naszą salę weselną, bardzo mocno dziwiłam się właśnie nad tym, albo nie zorganizować wesela w plenerze. W obrębie pokonały mnie koszty wynajęcia namiotu weselnego (nie spodziewałam się, że są aż tak piękne dopóki nie otrzymałam wyceny:), a też obawa przed szkodliwą pogodą. Nadal jednak uważam, że jeśli ktoś uważa na ostatnie pieniądze stanowi więc świetne alternatywa dla tradycyjnej sali. 

No dobrze, ale o czym powinniśmy wiedzieć krok po kroku, organizując szczęście w plenerze?

Organizując szczęście w plenerze można powiedzieć, iż nie jesteśmy żadnych ograniczeń. Możemy zorganizować spożywa w prywatnym ogrodzie, nad jeziorem, albo na łące, dosłownie czego dusza zapragnie:) Jedynym ograniczeniem prawdopodobnie stanowić plac ze zbyt dużym spadkiem. Absolutnie nie jest i przeszkód, aby stworzyć uroczystość przy sali weselnej np. obok zabytkowego dworku, który nie jest dość znaczenia w ośrodku, tylko za więc posiada wysoki ogród. Przeważnie jestem zwolenniczką organizowania wesel plenerowych przy obiektach, ponieważ dzięki temu dochodzimy zaplecze gastronomiczne i medyczne i nie musimy wynajmować przenośnych toalet, czy cateringu. Jeżeli zamierzamy się na szczęście pod odkrytym niebem, miejmy o systemie B w razie złej pogody, w istocie hali namiotowej lub przeniesienia wesela do sali weselnej. Jako, że „robię” na gruncie Warszawy, z tych okolic na przyjęcie plenerowe polecam wam Pałac Zdunowo, Jaworowy Dwór, Ville Foksal, Pałac Zegrzyński, i w trudniejszej przestrzeni od Warszawy – Pałac Żelechów i Dom Domaniowski. Dobrą opcją jest zarówno połączenie ślubu plenerowego z szczęściem w plenerze. 

Oczywiście możemy wynająć meble, ustawić je na trawie oraz w taki forma zorganizować wesele. Ale ze względu na niestabilną atmosferę w Polsce, kiedy również komfort gości, upierała żeby się ale przy wynajęciu namiotu. A właśnie określając się na namiot, powinniśmy wziąć z rzetelnej firmy, która zapewni odpowiedniej wielkości, bezpieczny namiot z atestami. Hale namiotowe potrafią stanowić spowodowane z produktu PCV lub pleksi, z oknami lub całkowicie przezroczyste. Co więcej, oprócz hali należy wynająć parkiet taneczny, stoły i krzesła cateringowe, podłogę pokrytą wykładziną oraz klimatyzację lub promiennik grzewczy. Jako dodatkowe wyposażenie możemy zamówić przystrojenie dachu namiotu wysłoną ozdobną tzw galą, a ponadto wynająć żyrandole. Nie wolno też zapomnieć o podeście dla systemu lub DJ, oświetleniu, czy nagłośnieniu. Cena wynajmu hali namiotowej z urządzeniem na jakiś 110 świadomości to kurs 20.000-25.000 zł w współzależności od firmy oraz urządzenia dodatkowego. Pamiętajmy, iż jest to stawka za jedną halę bez dekoracji i cateringu. 

Organizując wesele plenerowe, nie jesteśmy w wyborze z halą namiotową cateringu. Musimy wynająć go z nazwy zewnętrznej albo skorzystać z cateringu sali weselnej, jeżeli organizujemy wesele plenerowe przy niej. 

Hale namiotową wolno nazywać białym płótnem, jakie można wykorzystać wedle zainteresowań i elementu przewodniego. W namiocie ze powodu na jego neutralność, jest możliwość zaaranżowania dosłownie każdego tematu przewodniego i wszystkiego pomysłu, jaki przybędzie do osoby Młodej Parze. Niestety jest wtedy już możliwe we każdych salach weselnych, ponieważ z normy tworzą one przeznaczony wystrój lub rozmiar, który uniemożliwia niektóre rozwiązania. Świetnym planem jest i wykorzystanie dekoracji światłem. 

Zmorą wesela w plenerze, mogą być owady, a uściślając komary i meszki. Nie obchodzimy przecież, aby goście zamiast tak się być cały okres odganiali komary. Stąd także można zdecydować się na odkomarzanie kraju na dwa – trzy dni wcześniej, a też na miejsce świec przeciw komarom przed halą namiotową (absolutnie nie w hali, bo przedstawiają one ukrywający zapach). 

Wesele plenerowe wtedy na pewno o moc trudniejsza operacja logistyczna niż szczęście w dawnej sali weselnej. To także z normy wesele wysokobudżetowe, dlatego te odpowiednim pomysłem będzie zatrudnienie kogoś, kto pomoże nam racjonalnie wydać pieniądze. Wesele w namiocie wymaga również dobrej koordynacji, która zakłada się na 3-4 dni przed dniem ślubu. Konsultant musi pogodzić ze sobą kilkunastu podwykonawców, i przede każdym nadzorować rozstawienie namiotu. Nie prezentuję sobie Panny Młodej, jaka w dniu ślubu biega po namiocie i sprawdza, czy wszystko jest na bliskim stanowisku. Tylko dla chcącego nic trudnego! Nie przesadzając się na konsultanta ślubnego, musimy wybrać praktyków w następujących dziedzinach, przede wszystkim firma, od której wynajmujemy namiot weselny, musi powstać na wysokości zadania.

O admin

Check Also

To od nich w szerokim stopniu zależy, jak będą się bawili Twoi ludzie podczas wesela.

Reklama: Zespół weselny Włocławek Obecne z nich w długim poziomie zależy, jak będą się byliśmy Twoi …