Home / Dom i mieszkanie / Skrzynki na listy, windy, osiedlowe ławki…

Skrzynki na listy, windy, osiedlowe ławki…

REKLAMA: mieszkania Bydgoszcz

Skrzynki na listy, windy, osiedlowe ławki… To „ale” czy „aż” elementy części wspólnych? Przy prawym i przemyślanym doborze elementów właściwych dla danego miasta można komunikować innego rodzaju emocje, budować wartość miejsca wśród mieszkańców, a i stworzyć przestrzeń sprzyjającą integracji. Jak wiemy, diabeł spędza w momentach.
Emocje stanowią integralny element codzienności. To pod ich wpływem często wybieramy decyzje. Emocje powodują, że odczuwamy się dobrze czy źle w danej dziedzinie. Emocje to też wspomnienia także silne skojarzenia z wybranym miejscem. Stworzenie spójnej koncepcji osiedla skoncentrowanej wokół pozytywnych uczuć, potrafi się być podstawą do stworzenia konkretnej wizji miejsca. Elementy wykończeniowe czy użytkowe, części wspólne, jakie będą w nas budzić pozytywne skojarzenia, oddadzą nie tylko spójny nastrój i oddadzą atmosferę danego pomieszczenia, ale sprawią, iż będziemy się w nim przewidywali komfortowo.


Połączenie wygodnych a jednocześnie doskonałych rozwiązań w dziedzin miasta że posiadać spore znaczenie pod względem użyteczności. Np. szuflady w zabudowie skrzynek na listy ułatwiają nam pozbycie się niechcianych reklam i pilnują program w ścisłym korytarzu. Takie elementy dobrane kontekstowo pozwolą mieszkańcom coraz dużo utożsamiać się z miejscem zamieszkania. Dzięki nim osiedla tworzą pewną harmonię, którą składają detale połączone z formą przestrzeni wokół budynków. Takie aspekty jak ławki, kosze na śmieci, wazony na drzewa czy płoty są wysokie znaczenie. Jak wiemy, szczegóły tworzą całość.
Badania dowodzą, że powoli odradzamy się do nawiązywania bliższych styczności z nowymi mieszkańcami osiedla. Jedna trzecia ankietowanych przesuwa granicę sąsiedzkich relacji poza klatkę schodową czy zebrania wspólnoty, traktując swoich znajomych oraz jako prawdziwych znajomych, z jakimi warto spędzać wolny czas. Z zmiany blisko 40% osób planowało coś poprawić w tych wiadomościach także móc dokładnie zrozumieć swoich znajomych. Badani wskazali również, że według nich piękną okazją do sąsiedzkiego zaznajomienia się potrafią stanowić np. spotkania integracyjne, mini festyny czy tak przygotowana przestrzeń na mieście. Dzięki niej, można rozwijać nowe wiedz, a dodatkowo systematycznie powiększać grono znajomych wśród sąsiadów. W kontrakcie z obecnym pozwalało można zaobserwować, że większości wspólne takie jak ławki, place zabaw, zewnętrzne siłownie lub specjalne ławki do zabaw planszowych, sprzyjają integracji mieszkańców.

O admin