Home / Nowe technologie / Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a dalej jest coś czasu, by przygotować się do tego ciężkiego turnieju

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a dalej jest coś czasu, by przygotować się do tego ciężkiego turnieju

Reklama: Serwis RTV

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a także jest niewiele czasu, by zrobić się do tego zdrowego turnieju. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora, jeśli chorujemy na nim widzieć mecze? Oraz czy warto razem z telewizorem kupić też soundbar? 

Zazwyczaj przystępując do biznesu z elektroniką widzimy ścianę telewizorów oraz nie do celu wiemy, który model ma wybrać. Często chcemy ten, który zarekomenduje nam sprzedawca. Warto jednak wiedzieć, że telewizor telewizorowi nie jest regularny i chcąc powinniśmy zwrócić uwagę na parę charakterystycznych cech. Zobaczcie więc co stanowi znaczące przy wyborze telewizora, by widzieć na nim mecze.

Przekątna ekranu i rozdzielczość

Zacznę przekątnej ekranu. Istnieje wtedy wciąż uwarunkowane miejscem, w którym telewizor będzie stał lub ścianą, na jakiej będzie wisiał. Wybierajmy jednak największy, który tam się zmieści. Trzeba mieć, że duża przestrzeń biznesu i mnóstwo wystawionych tam telewizorów pozwala nam mylne wrażenie, że nawet 40-calowy telewizor będzie idealny do bliskiego salonu. W rzeczywistości składa się jednak, że mógłby być cięższy. Między drugimi w telewizorach Samsung przekątna sięga nawet 65, i nawet 88 cali, więc oglądanie konkursie na części ściany daje duże wrażenie życia w ośrodku akcji. Warto ale mieć, że chcąc tak długi telewizor powinien go położyć w normalnej odległości od kanapy.

Optymalizacja ruchu

Tam gdzie są wydarzenia sportowe, tam są ogromne emocje, ale i dużo silne sceny, z którymi nie każdy telewizor sobie dobrze poradzi. Największym tematem jest rozmycie obrazu, brak mocy i smużenie podczas szybkich scen, których w trakcie oglądania meczu nie brakuje. Zamieszanie w tle karnym, długie podania przez wszystkie boisko czy duża wymiana podań, by wyprowadzić kontrę to tylko wybrane przykłady, które nie mogą umknąć swej uwadze. W ruchu, a szczególnie w skórze nożnej dzieje się wszystko szybko, a w telewizorze ważne jest odświeżanie matrycy i techniki, które czuwają nad optymalizacją ruchu, aby każda nawet najbardziej intensywna scena i najszybciej kopnięta skóra była jako najpłynniejsza. Stąd też chcąc telewizor, obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę na odświeżanie, a najlepiej jeszcze przetestować działanie matrycy, budując w magazynie jakiś krótki, dynamiczny materiał (np. skrót meczu nagrany na myśli USB).

Tryb sportowy

W telewizorach można odnaleźć tryby ustawienia obrazu. Wybierając telewizor pod mecze warto spróbować czy wśród zabiegów jest te ten zbudowany z myślą o fanach piłki nożnej. Tryb Sport w telewizorach Samsung dzięki specjalnym ustawieniom wyglądu oraz dźwięku sprawia, że wyświetlane kolory są także bardziej soczyste (tak, trawa stanowi niezmiernie zielona), a dźwięk stoi się bardziej szeroki. Co ciekawe, tryb sportowy aktywuje te funkcję automatycznego nagrywania najważniejszych czynników meczy. Wystarczy, że do telewizora podłączymy dysk twardy lub pamięć USB, aby nagrać najważniejsze momenty meczu. Jeżeli na stadionie zwiększy się poziom hałasu, bo rzeczywiście był faul lub padała bramka, na zewnętrznej pamięci podłączonej do telewizora zostanie zapisany fragment konkursie na 15 sekund przed tym wydarzeniem i 15 sekund po. Dzięki temu starej kontakt do innych powtórek także możemy wyrobić sobie nasze zdanie na materiał doświadczeń na boisku.

Warto jeszcze połączyć telewizor ze smartfonem i wykorzystać w obu aplikację Goal+. Będziemy mogli wtedy podejrzeć statystyki meczu i wyświetlić istotne informacje przed, w trakcie oraz po obejrzanym meczu, bezpośrednio na wizerunku w sytuacji półprzezroczystych tabel.

Smart TV?

Dziś warto podłączyć telewizor do Internetu. Smart TV to drogę oglądania tysięcy filmów za pośrednictwem takich aplikacji jak Player.pl. Netflix czy HBO. Dzięki Smart TV mamy ponad dojazd do środków wideo w rozdzielczości 4K, muzyki, gier, a ponadto aplikacji, możemy połączyć telewizor z różnymi urządzeniami i przedstawiać obraz ze smartfonu czy tabletu, a dodatkowo sterować telewizorem za pomocą komend głosowych i gestów dłoni.

Zakrzywiony czyli nie?

Zakrzywiony ekran w telewizorach to świeżość a wszelki zastanawia się czy przy zakupie nowego telewizora iść z rozwojem czasu oraz wybrać zakrzywiony, lub może przecież pozostać przy płaskim ekranie. Niewątpliwie zakrzywione ekrany planują swoje wartości, które wpływają, że mężczyzna także dużo zbiera się na ostatnim, co ogląda i czuje się tak, jakby był w mieście akcji. Przede ludziom mamy wrażenie, że polski telewizor ma dłuższą przekątną ekranu niż w rzeczywistości, a wygięcie ekranu i dobrze odpowiedni poziom zakrzywienia, sprawia że rozszerza się pole widzenia. Ważne istnieje więcej to, że przy telewizorach zakrzywionych odległość własnych oczu z ekranu jest podobna również jak patrzymy na wprost jak i bliżej krawędzi ekranu.

Co nam daje soundbar?

Soundbar to nic nowego jak listwa z głośnikami i bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym, która po pierwsze ma znacznie mniej miejsca, a po drugie niekiedy ma czasami szersze szansy niż dobrej klasy kino domowe. Soundbar można umieścić bezpośrednio pod telewizorem a co ciekawe, same pewno żyć zakrzywiony.

Ogromną zaletą soundbarów jest oszczędność miejsca oraz fakt, że trzymają się z telewizorami bezprzewodowo, co niweluje odwieczny problem z plątaniną kabli. Nie musimy denerwować się o rozstawienie głośników po salonie, bo teraz wystarczy sama listwa z głośnikami, które służą precyzyjny a jednocześnie przestrzenny dźwięk chociażby w postaci HD (96 kHz/24 bit) o wszystkiej mocy przystępującej do 350W. Potrafię to stwierdzić, bo sam przy telewizorze mam soundbar także nie zmieniłem go na nic nowego, no chyba, iż istniał ostatnie nowocześniejszy projekt.

Telewizor i soundbar mogą z powodzeniem pracować jako domowe centrum rozrywki, które nie dość, że istnieje dużo efektywne to nadal ładnie oczekuje natomiast nie zajmuje wiele miejsca. Takie połączenie świetnie sprawdzi się podczas oglądania meczów – telewizor daje szczegółowy, dynamiczny obraz, a soundbar niski i wielki dźwięk.

O admin

Check Also

Projektem automatyzacji jest zrobienie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Reklama: mes program Systemy MES i APS to dwie odrębne kategorie oprogramowania dla produkcji. APS to …