Home / Bez kategorii / Podstawowe informacje o ćwiczeniach sportowych

Podstawowe informacje o ćwiczeniach sportowych

budowanie mięśni Podstawową drogą przyrostu siły fizycznej jest rzutowanie na wydajność systemu nerwowo-mięśniowego, głównie synchronizację aktywnych jednostek motorycznych. Bierze się tutaj głównie metodą maksymalnych, krótkotrwałych obciążeń.
Najlepsze rezultaty przynosi stosowanie oporów przekraczających 90% i płynących do 100% ciężaru maksymalnego. Możliwe jest to wykonanie jedynie od 2 do 3 powtórzeń, a za więc z szeroką uwagą i maksymalnym wysiłkiem. W ten możliwość pobudzone zostają także włókna szybko-kurczliwe. Ze względu na ogromną klasa pracy przydatne są tutaj pełne przerwy odpoczynkowe i ponieważ w trakcie jednostki treningowej przeprowadza się jedynie 3-5 serii danego ćwiczenia.
Optymalną adaptację po ruchu tego gatunku odnosi się po około 6-8 tygodniach pracy, w toku 3-4 treningów tygodniowo. Najmodniejszy jest rodzaj o progresywnie narastającej intensywności – wskazana jest tu solidna rozgrzewka przygotowująca zawodnika do sporych wysiłków oraz duże, trafiające do 5 minut odpoczynki.
Wariant drugi wykorzystywany jest zwykle w podnoszeniu ciężarów, głównie przez wysoko kwalifikowanych zawodników. Ciekawą propozycją są maksymalne wysiłki ekscentryczne, podczas których podejmowana jest życie przylegająca do wartości 150% wielkiej siły statycznej (wariant trzeci). W wszelkim ćwiczeniu zawodnik pragnie być zupełnie skoncentrowany i pobudzony. Pomocne są tutaj albo specjalne trenażery, albo uważna pomoc przez partnera lub trenera, żeby wykluczyć niebezpieczeństwo kontuzji.
Dla wzbudzenia maksymalnej impulsacji łączy się także wysiłki mieszane: koncentryczno-ekscentryczne. Wykonywanie ćwiczeń wykonywających się niejako z dwóch płynnie połączonych faz: a) wolnego opóźniania ruchu (hamowania), b) maksymalnego przyspieszenia ruchu. Np. w staniu na plecach powoli opuszczamy sztangę, by w wybranym momencie maksymalnie szybko wypchnąć ją w głowę. Drogie jest tu właściwe dobranie ciężaru oraz właściwy rytm wysiłku.
Celem jest tu podwyższenie poziomu energie w klubach tworzonych ze wielką prędkością. Należy mieć pod opiekę uwarunkowania techniczne uprawianej konkurencji. Pewne są obciążenia wahające się od 30 do 60% CM, o ile skrupulatnie zachowuje się dobrego czasu wykonania ruchu. Często dostosowuje się także ćwiczenia liczące na pokonywaniu oporu własnego ciała, czasami oraz obciążonego nieznacznym ciężarem. Trzeba zadbać, aby wykonywanie zadania podobne były lub podobne do wykonywania startowego. Ćwiczenia szybkościowo-siłowe należy wykonywać dynamicznie, krótkimi częściami do 10 powtórzeń w kolekcji, przestrzegając niezbędnego czasu na odpoczynek pomiędzy ćwiczeniami i seriami. Wartości tego modelu często powołuje się w tzw. formie stacyjnej. Drogi jest tutaj właściwy dobór ćwiczeń na innych miejscach pracy – należy naprzemiennie kształtować różne partie mięśni, zaś nie jednostronnie, raz za razem, obciążać np. mięśnie kończyn dolnych. Cykl taki przejmuje się podczas jednostki treningowej najczęściej 2-3 razy. W treningu skoczków często dostosowuje się metodę plyometryczną, obejmującą tzw. zeskoki w głąb. Stanowią zatem dowodzenia o znacznie cennej klas, które można stosować w sukcesu wszechstronnego przygotowania i przy wysokiej odporności układu kostnostawowego i mięśniowego sportowca na przeciążenia mechaniczne. Ćwiczenia plyometryczne liczą na łączeniu efektu skurczu ekscentrycznego i koncentrycznego, co stwarza efekt tzw. reaktywnego napięcia mięśniowego. W ramach danej instytucje treningowej zawodnik wysokiej jakości może zrobić bez ryzyka kontuzji 30-40 zeskoków. Ćwiczenia te powinno się przychodzić do wysiłku w różnej połówce okresu przygotowawczego, używając je jako środek docelowego kształtowania specjalnej siły eksplozywnej o mocy zbliżonej do warunków początkowych.

Sponsored Link: testosterone supplements

O admin

Check Also

Nieznane granic różne witaminy C

O tworzeniu witaminy C na byt żywy powiedziano obecnie kilkoro. Stwierdzenia są posegregowane. Oceniana i …