Home / zwierzęta / Ogłoszono przetarg na treść projektową na modernizację odcinka bydgoskiej drogi

Ogłoszono przetarg na treść projektową na modernizację odcinka bydgoskiej drogi

Reklama: mieszkania Bydgoszcz

Ogłoszono przetarg na myśl projektową na modernizację odcinka ul Nakielskiej od Bronikowskiego do Łochowskiej w Bydgoszczy. Toż jednorazowa spośród czołowych arterii wylotowych osiedla w ruchu zachodnim.

W przetargu wybrany zostanie wykonawca koncepcji programowo-przestrzennej, która da przebudować zakres od wiaduktu do ul. Łochowskiej. Do założeń projektanta będzie chodziło między innymi zaprojektowanie trasy z trzema pasami ruchu, które pozwoli na wyznaczenie dodatkowych stanów do ruchu w lewo na przejściach. Przedstawia wówczas wpłynąć korzystnie na zdolność ruchu. Ulica zostanie zaopatrzona w tematy bezpieczeństwa znaku samochodowego (np. azyle, sygnalizacje świetlne, znaki aktywne, nowe chodniki, perony autobusowe), jakie przedstawiają całkowicie podnieść bezpieczeństwo szczególnie pieszych. Postawa tym wzdłuż ulicy powstać ma infrastruktura rowerowa. Badana będzie jednocześnie okazja wytyczenia buspasa w kursu centrum. Poza tym droga zostanie objęta też systemem ITS, który podobnie wpłynie na naprawę płynności ruchu. Częścią nauce będzie decyzja środowiskowa. Dokumentacją Zarząd Dróg Lokalnych i Wymianie Zewnętrznej będzie miał na starcie 2018 roku. Pozwoli to realizację stanowiska w podłożu o porządek „zaplanuj i postaw”.

Na poziomie prac nad koncepcją przeprowadzana zostanie procedura przekazania do reklamy publicznej. Warto podkreślić, że opis przedmiotu zamówienia uwzględnia już duże uwagi Bydgoskiego Stowarzyszenia Miedzyń Ruchy oraz Rady Miasta. Koncepcja została rozszerzona o okres od nasypu kolejowego do Bronikowskiego z wiaduktem kolejowym. Pozycja tym opracowana dokumentacja (w jedynym z typów) będzie instalowałam możliwość wydłużenia torowiska tramwajowej do ulicy Plażowej.

Roboty budowlane na obecnym kawałku Nakielskiej będą potrafiły zacząć się po przeprowadzeniu przebudowy ul. Grunwaldzkiej. Dzięki takiemu planowi pracy samochodowe na najaktualniejszych trasach wylotowych w charakterze zachodnim nie będą wieść się jednocześnie.

W układzie tych 4 lat na drogi Nakielskiej wykonano szereg prac remontowych, które zmieniły kondycję przejazdu. Wyremontowano zakresy od ronda Grunwaldzkiego do Wrocławskiej, z Morza Krzyża do Bronikowskiego i Łochowskiej. Pozycja tym przebudowany został krótki odcinek pomiędzy ulicami Widok i Wiosenną. Na poprawę nastroju nawierzchni miasto przeznaczyło blisko 3 mln zł.

O admin

Check Also

Odpowiednie żywienie psa jest niesamowicie istotne. Błędy żywieniowe otwierają się nie wyłącznie na urodzie, jednak przede każdym są zagrożeniem dla zdrowia. Jedzenie dla psów powinno stanowić urozmaicone, zielone i pozytywne.

Odpowiednie żywienie psa stanowi szalenie istotne. Błędy żywieniowe oddają się nie wyłącznie na urodzie, jednak …