Home / zwierzęta / Mycie auta ważne również w okresie letnim

Mycie auta ważne również w okresie letnim

Reklama: Pranie tapicerki Bydgoszcz

Jeżeli chce nam, by lakier naszego samochodu przez duże lata czekał świeżo, nie możemy zapominać o jego napraw – ponadto w terminie letnim. O czym warto pamiętać podczas mycia samochodu?

Latem nie musimy rywalizować z solą, żwirem i zanieczyszczeniem, jakie w sezonie zimowym umieszczają się w zakamarki karoserii, stojąc się ogniskami korozji. Aktualnie podstawowym problemem są powierzchowne zanieczyszczenia – rozbite owady, ptasie odchody czy żywice płynące z drzew. Nie wyglądają na właściwe zagrożenie dla lakieru, ale winnym stanowić średnio szybko usuwane z nadwozia samochodu. W szczególnym przypadku mogą wywołać do rozpoczęcia wżerów, trwałych odbarwień, a nawet ognisk korozji.

Niemal do wykonania korzystają osoby, które określają się na umieszczenie auta do łazience automatycznej. Dla wzmocnienia efektu przed podjęciem mycia poważniejsze zanieczyszczenia oraz felgi można zapłacić specjalnymi środkami do oczyszczania zanieczyszczeń.

Mycie ręczne należy podjąć od starannego opłukania nadwozia, które usunie z niego drobiny gruncie i zanieczyszczenie. Unikajmy prób mechanicznego czyszczenia zaschniętego brudu – może zawrzeć do porysowania lakieru. Lepiej użyć preparatu do sprzątania owadów, natomiast jeśli go nie posiadamy, warto namoczyć zanieczyszczenia wódką z niezwykłą sumą piany przed rozpoczęciem właściwego mycia.

Specjalistycznego zmywacza warto wykorzystać ponadto do oczyszczania żywic, smoły drogowej, czy śladów po asfalcie lub gumie. W współczesnych wypadkach woda nie pomoże. Skoro nie posiadamy odpowiednią „chemią”, albo możemy skorzystać po benzynę ekstrakcyjną albo WD40, przy czym w paru znanym miejscu należy stwierdzić, czy środek nie szkodzi lakierowi.

Pod żadnym pozorem nie należy używać agresywnej chemii do sprzątania felg – może zepsuć lakier pokrywający nadwozie. Uważamy oraz przed próbami domywania brudu lancą myjki ciśnieniowej trzymanej tuż nad karoserią. Odnoszony w poszczególnych urządzeniach mikroproszek nie jest razem obcy dla lakieru, a prawdziwy strumień wody potrafi szybko oderwać oznaczenia, mniejsze listwy, a nawet powiększyć odpryski farby lub punktowo zerwać warstwę lakieru bezbarwnego.

Bez sensu, lub wykorzystamy do aktualnego gąbki, czy szczotki publicznej na wybranych myjniach bezdotykowych, musimy mieć o codziennym płukaniu przedmiotu branego do zbierania brudu. Samochód zaczynajmy myć od dachu, stopniowo schodząc coraz niżej. Choćby w poziomie letnim nie należy pomijać czyszczenia szczelin nadwozia czy nadkoli – tam wciąż podnosi się brud.

Warto dać, że w istota przepisów wchodzących w grupie miast, samochody można myć wyłącznie w środowiskach do aktualnego przeznaczonych, lub takich, które uniemożliwiają przedostanie się wykorzystanej do procesu wody do kanalizacji burzowej lud wsiąknięcia jej w gospodarkę.

Łamiąc zakaz, narażamy się na mandat w wielkości do 500 złotych czy historię w stosunku, który może dodać grzywnę sięgającą 5000 zł. Ryzyko że się nie opłaca. Pracowniki nie kryją, że zbyt większością interwencji stoją tzw. „życzliwi sąsiedzi”.

O admin

Check Also

Odpowiednie żywienie psa jest niesamowicie istotne. Błędy żywieniowe otwierają się nie wyłącznie na urodzie, jednak przede każdym są zagrożeniem dla zdrowia. Jedzenie dla psów powinno stanowić urozmaicone, zielone i pozytywne.

Odpowiednie żywienie psa stanowi szalenie istotne. Błędy żywieniowe oddają się nie wyłącznie na urodzie, jednak …