Home / Bez kategorii / Który olej do autobusów i organizacji rolniczych?

Który olej do autobusów i organizacji rolniczych?

Podczas żniw, jesiennych zbiorów lub zasiewów każda sekunda gra na siłę złota. By zmniejszyć ryzyko przestoju spowodowanego awarią maszyny rolniczej, nie można zapominać o oleju silnikowym, którego gatunek i jakość potrafią być pierwsze dla sprawności silnika samochodu.
Maszyny i samochody rolnicze każdego czasu potrzebują kierować się z ogromnymi obciążeniami w bardzo niebezpiecznych, często skrajnych warunkach. Zatem podawane w nich rozwiązania technologiczne są jeszcze dużo trudne, silniki posiadają zwiększaną moc, a przekładnie stosowane są do sprzątania znacznych obciążeń. Wyzwaniom czym muszą sprostać również producenci olejów silnikowych. Materiały smarne muszą nie jedynie przedłużać żywotność poszczególnych składników w organizacjach, a też zachowywać własne wielkie parametry oraz wyjątkowe cechy przy zmiennych warunkach eksploatacyjnych i klimatycznych, i nawet przy coraz rzadszej wymianie.

Zaufaj syntetykom
W sukcesach nowych aut i instytucji rolniczych, jakie potrzebują działać w ekstremalnie uciążliwych warunkach – wysokich, niskich lub poprawiających się temperaturach bądź jak potrzebujemy ogromnie wydłużać czasy pomiędzy innymi wymianami, warto dolać do silnika towar syntetyczny albo półsyntetyczny. Obrazy te tworzą mocno wydłużoną trwałość, a wahania temperatury znacznie mniej oddziałują na zamianę lepkości niż w sukcesu olejów mineralnych.
Dobrym dowodem takich towarów są nowe, w całości syntetyczne oleje Shell Rimula R6 i półsyntetyczne R5 przygotowane w oparciu o technologię Dynamic Protection Plus. W przyrównaniu do codziennych materiałów mineralnych, gwarantują one wysoką czystość tłoka i silnika nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych (potwierdzone w testach producentów aut oraz akcesoriów) i poprawiającą poziom bezpieczeństwa i sprawność silnika. Dodatkowo cechują się wysoką wytrzymałością na utlenianie zapewniając długotrwałą stabilność lepkości oleju i gwarantują przed korozją łożysk i kamieniami w silniku. Oleje Shell Rimula R6 i R5 cechuje wyjątkowo niska parowalność, która zezwala
na podejście dobrej stabilności lepkości i zmniejszenie ilości dolewek oleju. Wyjątkowa charakterystyka niskotemperaturowa artykułów gwarantuje także bezpieczeństwo w niewysokich temperaturach i spokojny i intensywny rozruch zimnego silnika.
Wyjątkowo uniwersalny
Olejem silnikowym polecanym poprzez kilku producentów maszyn rolniczych i realizującym normy ograniczonej emisji zanieczyszczeń na pokładzie EURO 4, EURO 5 oraz US 2017, do nowoczesnych ale czy do dalszych projektów jest Shell Rimula R4 L 15W-40. W starych silnikach Diesla z turbodoładowaniem, ale w zadowalającym stanie mechanicznym zalecamy również olej Shell Rimula RL 15W-40 dzięki innowacyjnej metod również te silniki są trzymane w dobrym stanie i nowy olej zapewnia właściwe smarowanie przez długie godziny pracy, w spartańskich warunkach.
Olej zawiera niskopopiołowe dodatki zabezpieczające działające w najniebezpieczniejszych warunkach elementy silników niskoemisyjnych. Zabezpieczająca dużo jest także wzmocniona dzięki użyciu doskonałej czystości oleju bazowego grupy II i skutecznym dodatkom. Daje to dodatkowo znacznie wartościowsze zabezpieczenia przed zużyciem, przygotowywaniem się osadów oraz ogranicza wpływ temperatury na kształt obrazu w porównaniu z olejami poprzedniej generacji (np. API CI-4/ACEA E7). Dodatkowo, niskopopiołowa formulacja (low SAPS) zabezpiecza katalizatory oraz filtry cząsteczek stałych montowanych w silnikach Diesla.
Warunki techniczne producentów wysokoobciążonych silników łączonych w maszynach rolniczych znacząco zwiększyły potrzebę stosowania znakomitej klasy olejów. Te spore samochody również wyposażenia wymagają stosowania środków smarnych stworzonych przy zastosowaniu nowoczesnych metodzie i rozwiązań, jakie utrzymują silnik w złotym stanie i zapewniają odpowiednie smarowanie poprzez duże godziny pracy, w całkiem trudnych warunkach.

O admin

Check Also

Nieznane granic różne witaminy C

O tworzeniu witaminy C na byt żywy powiedziano obecnie kilkoro. Stwierdzenia są posegregowane. Oceniana i …

Dodaj komentarz