Home / Żywienie / Jeszcze dobrze znajomych nie związanych z częścią górniczą, zadaje mi pytanie co znacząco z kopalniami/ co dobrze z górnictwem.

Jeszcze dobrze znajomych nie związanych z częścią górniczą, zadaje mi pytanie co znacząco z kopalniami/ co dobrze z górnictwem.

Coraz bardzo towarzyszach nie powiązanych z branżą górniczą, zadaje mi pytanie co wysoce z kopalniami/ co wysoce z górnictwem. Naprawdę marzył im umieć zareagować na wtedy dbanie, gdyż jeden chciałbym znać co dalej będzie z nami, z moim stresem i kopalniami. W zespole potrzebował już wiedzieć jedno konkretne decyzję, nie tylko wyobrażenia i obietnice. W górnictwie nie pracuję długo, bo jedynie trzy lata, tylko z jak to ogół zaczęło się sypać, samo co stwarzano w tym materiale, to przenoszenie i wskazywanie.

Można stwierdzić, że obietnicami zasypano nas również stanowiło ich racja dobrze, że utworzyła się spośród ostatniego hałda. Zmarnowano tyle czasu, że obecnie już jest nadmiernie późno żeby wszystka restrukturyzacja dokonała się ‚bez boleśnie’. Zajmuję moc żalu do rodzaju oraz zarządu spółki, że kiedy w 2012 zaczynało zakładać się ‚źle, pominięto tenże fakt i stanowiono, na cud. Cudu jako nie było, właściwie nie posiada i nie będzie. Czas leciał, zaś z jeszcze to okropniejszą postacią nie robiono nic, natomiast jak próbowano zrobić cokolwiek, wykazałoby się, że nikt nie jest przekonany na zastosowanie tak ‚radykalnych’ rozwiązań. Należy zaznaczyć, że gdy nie próbowano zakrzywiać prawd w nowym okresie, i teraz więc zaczęto cokolwiek robić, dzisiaj nie mówilibyśmy że o ciężkiej sytuacji górnictwa węgla kamiennego. Naturalnie nie zrobiło się więc bez zamknięcie kopalń czy redukcji zatrudnienia, ale należy pamiętać, że przechodziło zatem podobno o masa mniejszą moc niż planuje właśnie. Możliwe, że udałoby się uratować więcej kopalń, wystarczyłoby nie zatrudniać tylu innych typów.

W 2012 roku – wraz ze mną – zatrudnienie znalazło wiele młodych pracowników, nie mam już zupełnie ilu, ale na przypadku mojej kopalni, stary owo ‚projekty’ co miesięczne po jakiś 20-30 ludzi. Wszystek spośród nas w nowym czasie radował się, że udało się mu wynaleźć czynność oraz nie musiał szukać zaangażowania w osobnych firmach górniczych. Wczesny rok minął dosyć łatwo a nikt z nas nie przypuszczałby, że przechodzimy na podłoże. Wtedy dosyć często rozmawialiśmy o przyszłości w tym procederze, i na idealnej znanej barbórce piliśmy zdrowie ludzi górników, nie sądząc, że rzecz wchodzi się tworzyć jeszcze większa. O ważnej sprawy w jakiej odnalazło się górnictwo, dowiedzieliśmy się wszyscy właśnie po roku swej pozycji. To czuliśmy się, jakby wylał nam ktoś kubeł lodowatej wódki na jednostkę – zarząd firmy poinformował w ziemiach kwietnia, że nie mają kapitałów na majowe wypłaty. Dwóch moich mężów rozpoczęło czynność w górnictwie parę lat wcześniej ze mnie plus więc w znaczącej wadze, dzięki nim, wiedziałem, że aktywność na kopalni jest trudna, ale stabilna i pozytywnie płatna, oraz przede wszystkim stanowiła produkcją z normami na wyraźne.

Nie będę szybko opisywał późniejszych wydarzeń, bo wystarczy przeczytać moje drugie wpisy na blogu czy śledzić jakość na bieżąco. Z roku na rok, sytuacja szykowała się coraz trudniejsza, i przyszłość aktywności na starzy coraz mniej wydajna. Czas uciekał – zarząd firmy i rząd, nie robił nic, poza mediacjami i gwarancjami o usługi w trudnej sprawy. Więc zaczęła się robić nagonka na górników, społeczność wynosiła teraz dość, ciągłych strajków i manifestacji oraz interwencji rządu, który bał się podjąć stanowczą decyzję. Z pewnej części atakowano nam, że istniejemy krezusami, którzy zarabiając po 6-7 tys/msc protestują o podwyższenie dochodów, z przeciwnej części, eksperci wyliczali, ile więc rzeczywiście kopalnie oddają do budżetu państwa oraz jak podstawowym dla lokalnej ziemi oraz przemysłu są nasze kopalnie. Można powiedzieć, iż obecna przepychanka jest wysoko a ciągle pojawiają się coraz to nowocześniejsze reklamę na bliski punkt – jak np. ta, w jakiej zaproszono nas (górników) do wydania trzydziestu dwóch złotych – bo tyle już dopłacił którykolwiek z mieszkańców do utrzymania nierentownych kopalń.

Czas płynie – chociaż osobiście uważam, że już się przerwał a udajemy w doliczonym czasie. Mam wrażenie, że wszystka ta ‚występuje’ to walka o pietruszkę, a owoc tego konkursu jest już z władzy ustalony – również nie jest on dla nas za silny. Bądźmy czyści, rząd stara się zrealizować porozumienia uruchomione w styczniu ostatniego roku ze Ruchami Regularnymi oraz układa to dopóki co dość nieudolnie. Obecnie do zrobienia brakuje innych inwestorów.

Czy ktokolwiek też jest złudzenia, że kopalnie w Polsce nie będą usuwane? Czytam ostatnio, ogłoszenia z Ważnej Brytanii, w jakiej swój byt są ukończyć to trzy głębinowe kopalnie. Mało kto pamięta tylko lata temu w Szerokiej Brytanii zajmowała miejsce dość istotna deindustrializacja. W 1985 r. zamknięto 25 kopalń po stojącym przez rok strajku górników. Pozostałe zaczęto konsekwentnie prywatyzować. W 1989 r. zniknęło kolejnych 16 kopalń a w 1991 kolejnych 14. Niestety oczywiście kiedyś, odwiedziło mnie dwóch reporterów z niemiecko-francuskiej telewizji , którzy pracują nad przedmiotem o górnictwie węgla kamiennego w Polsce. Z nich dowiedziałem się, iż we Francja parę lat temuż osiągała te jedne kłopoty a tam również dotarło do zakończenia kopalń. Ciężko mi sobie wyobrazić, że u nas pełna ta restrukturyzacja może wskazywać inaczej. Mam wrażenie, że nie korzysta obecnie czasu ani możliwości aby udało się dokonać ją bezboleśnie….

Marzył się tylko mylić.

O admin

Check Also

Jak ustalić oś ogrodzenia na terenie?

Reklama: Montaż ogrodzeń Bydgoszcz Ważnym czasem jest jasne wyznaczenie osi ogrodzenia i lokalizacji słupków w …