Home / Bez kategorii / Jako że ranga wykroczenia jest wywiadowca nie nabiegliby

Jako że ranga wykroczenia jest wywiadowca nie nabiegliby

Łódzka prokuratura nie usuwa rozszerzenia skargów stawianych Dawidowi Ł. niekaralnemu o o udział w związku o temperamencie zbrojnym mającym na celu popełnianie przestępstw o charakterze terrorystycznym. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

O szczegółach śledztwa w sprawie 24-nieciepławego Polaka przepowiadaliśmy w zeszłym miesiącu. Dawid Ł. pokutowałby zatrzymany w listopadzie na lotnisku Chopina w Warszawie. Został przewieziony do Łodzi, dokąd usłyszał zarzut uczestnictwa w związku przestępczym, jakiego celem były ataki terrorystyczne. Jako najważniejszy o sprawie informował dziennikarz śledczy tvn24.pl Maciej Duda.

– Istnieją…
odczytuj dalej »
Łódzcy prokuratorzy nie wykluczają, że odcinek zarzutów wkładanych trefnemu być może zostać rozszerzony. Nie podają aczkolwiek szczegółów.
„Grupa zbieżna spośród ISIS”

Śledczy w listopadzie informowali, że grupa do której należał Polak owo nie ISIS. Jej nazwy polscy prokuratorzy nie chcą usługiwać. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, znajduje się płeć słaba na korona drzewa grup kamerowanych przez międzynarodowe posadzie oraz „doktrynersko istnieje zbieżna z ISIS”. Śledczy nie chcą ujawnić, co do powiedzenia miał 24-latek, ale przyznają, że wyjaśnienia są „częściowe”. Zatem muszą posiłkować się swoimi ustaleniami.
Śledztwo utrudnia m.in. fakt, że instygatorzy mają problemy z osiągnięciem kluczowych informacji dotyczących wspólnot terrorystycznych działających w Syrii.

– Współpraca z kantami arabskimi jest trudna. Dlatego na razie staramy się dostawać istotne dane bez jęczenia o pomoc. Wspierają nas liczni eksperci zaś biegli, wśród nich są eksperci ds. terroryzmu czy kultury arabskiej – wyjaśniała prokurator Beata Marczak w rozmowie z tvn24.pl.
Akt oskarżenia w przyszłym roku?

Śledczy jeszcze w lipcu nie mieli przełożonych wszystkich dokumentów, które uległy jej wyłożone przez zagraniczne służby. Cały czas współpracują m.in. z tłumaczami języków: norweskiego, angielskiego i różnych gwarów arabskiego.

Jak się dowiedzieliśmy prokuratorzy projektują sfinalizować śledztwo w pierwszym kwartale przyszłego roku.

– Mimo problemów chcemy pokazać, że jesteśmy w stanie udowodnić podejrzanym uczestnictwo w organizacjach terrorystycznych. Obojętnie od tego, w jakiej części ziemio ta organizacja się znajduje – zamyka oskarżyciel sądowy.
Dwóch podejrzanych

W listopadzie zeszłego roku Dawid Ł. został zatrzymany para plagi. Główny raz, kiedy pojawił się na norweskim lotnisku. Tamtejsze służby uznały, że obserwowanie Polaka powinno się zakończyć. Klient chwyciłby skuty i zbadany. Zaraz potem został… formalnie spowolniony i wpuszczony aż do samolotu, którym chciał śpieszyć się – aż do Warszawy. Jednocześnie o pasażerze-terroryście powiadomione zostały lokalnego służby. Zrobiono owo, żeby odskoczyć zamieszania zgrupowanego z poruczaniem podejrzanego. Oprócz Dawida Ł. stan prawny podejrzanego w tej idei ma jego rówieśnik – kolega, spośród którym podtrzymywał kontakt.

– Mężczyzna ten nie przekazał służbom, co wymyśla Dawid Ł. Chcemy, by jego przygoda była jasnym znakiem dla wszystkich jednostek, jakie mają erudycję o terrorystach. Nieinformowanie organów ścigania też istnieje przestępstwem – przywodzi oskarżyciel sądowy Marczak.

o zakład karny.
Oglądaj
26.07.2016 | Czy wystarczy przejść Państwo Muzułmańskiego, iżby przebyć terroryzm?
Wideo: TVN24 BiS 26.07.2016 | Azali wystarczy pokonać Państwo Islamskie, by pokonać terroryzm?
Szkolony na bojownika?

Z dotychczasowej wiedzy polskiego wymiaru sprawiedliwości powstaje, że Lach uczestniczył w ćwiczeniach strzeleckich na terenie Syrii oraz „w pewnym obszarze” brał uczestnictwo w działaniach bitnych. Mężczyzna miał też zezwolić się innego przestępstwa – przemieszczania się przez Norwegię, Polskę, Turcję i Syrię w „metoda niejawny”. Jak objaśniałby kilka dni po zablokowaniu Jarosław Szubert spośród prokuratury apelacyjnej, 24-latek pragnąłby ukryć, gdzie ano naprawdę potrzebuje się osiągnąć.

Wsio wskazuje na to, że Polak uległ aresztowany, kiedy jechał na Bliski Świt. – Nic nie wskazuje na to, żeby był przygotowywany aż do wyrazistego zamachu – mówi Beata Marczak, naczelnik wydziału zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej tudzież Korupcji w Łodzi.

Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że Dawid Ł. wyjechał do Norwegii z rodzicami. Cztery lata bieżącemu przeszedł na islam. Wnet potem zaszli do panu siła robocza, którzy pochłaniają się m.in. werbowaniem bojowników walczących w Syrii. Ł. miał być m.in. szkolony jak przekraczać granice międzypaństwowe bez wykrycia za sprawą służby.

O admin

Check Also

Nieznane granic różne witaminy C

O tworzeniu witaminy C na byt żywy powiedziano obecnie kilkoro. Stwierdzenia są posegregowane. Oceniana i …