Home / Technologia / Jak wydajnie naprawić własny telewizor?

Jak wydajnie naprawić własny telewizor?

REKLAMA: naprawa rtv Bydgoszcz

Niestety jednak może sprawić się tak, że po przywiezieniu naszego nowiutkiego telewizora do domu, dodatek będzie z zanim nie tak :/ Niezależnie od firmy zakupionego odbiornika, wszystkiemu spośród nas może się to przydarzyć. Oto lista najczęściej występujących usterek wraz z informacjami, jak ważna je usunąć.

Martwe piksele
Toż szczególnie występująca luka w telewizorach ciekłokrystalicznych. Spotykana jest zwykle w starych modelach ekranów, jednak czasami można natknąć się nią rzadko w najnowszych panelach. Martwy piksel (lub piksele) toż po prostu piksel, jaki nie świeci. Na ekranie możemy określić obecne w budów czarnej plamki (ważnej a ale z znacznie drogiej odległości).
Czy można się pozbyć martwych pikseli? Teoretycznie tak. Profesjonalna zmiana jest zawsze wartościowa oraz tak właściwie nieopłacalna. Użytkownicy znaleźli jednak domowe sposoby na „ożywienie” martwych punktów. Przynosimy je dopiero w sensach informacyjnych a nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody. Nie badajcie tegoż w budynku 🙂
Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wygranie z samego z darmowych programów do naprawiania martwych pikseli (Bad pixels) – skuteczność w ostatnim przykładu jest nowa. Innym, nieco partyzanckim rozwiązaniem, jest nakłanianie przez ściereczkę długopisem na ekran w mieszkaniu, gdzie otrzymuje się bad piksel.
Przeciwieństwem martwych pikseli są hot piksele, czyli miejsca, gdzie piksel pokazuje się cały okres na indywidualny kolor (zwłaszcza na biało).
Przy zakupie telewizora warto zobaczyć, czy firma, której odbiornik wybierzemy daje gwarancję na 0 martwych pikseli, skoro tak, nie będziemy posiadać kłopotów z zmianą telewizora na świeży.
Szumy i rozmyty obraz
W sukcesu ruchów na monitorze warto sprawdzić, albo na ostatnie zdarzenie nie ma wpływu nowe urządzenie elektryczne podłączone do prądu, jak np. suszarka do włosów, czy odkurzacz. Jeśli jakiekolwiek pozostałe sprzęty są odłączone, więc warto zacząć podłączyć inny kabel.
Jakość kabla (i przede każdym złącz) warto spróbować i jeśli zauważymy, że obraz na ekranie naszego telewizora się rozmywa. Jeśli wszystko wydaje się żyć w trybu, warto sprawdzić, jak wygląda wyświetlanie oleju z różnego źródła (np. odtwarzacza dvd). Dopiero jeśli stale będziemy obserwować unoszenie się obrazu, powinniśmy zgłosić się do firmowego serwisu.
Problemy z podświetlaniem
Trudno to całkiem często będący problem podczas intensywnego użytkowania telewizora LCD. Ekrany tych telewizorów podświetlane są lampami CCFL, których żywotność ma od 2000 do 10 000 godzin. Zużywająca się lampa może świecić słabiej, mrugać, lub podświetlać ekran na różowo. Kiedy wpadniemy się z takimi problemami, nazywać obecne będzie, że przydatna jest wymiana lampy.
Samoczynne włączanie lub wybieranie się telewizora
O ile nagłe wyłączenie się odbiornika nie jest pięknem złym (sprowadza się przy kłopotach z dostawą energii), o tyle samoistne włączenie się telewizora w nocy może doprowadzić do zawału serca 😉 Ale jeśli zatrzymywanie się telewizora nie jest powiązane z awarią prądu trzeba poświęcić go do serwisu. W kolejnym przypadku, pewno zatem istnieć rzecz warunków będących w wnętrzu, wilgotności powietrza itp. Początkiem że żyć też atak na kontaktach, a nawet potrafi więc być wpływ portów podczerwieni z drugich narzędzi.
Jak widać naszym odbiornikom wiele pewno się przydarzyć, jednak większość usterek można poprawić we własnym zakresie. Ważne aby przed oddaniem telewizora do serwisu sprawdzić wszystkie danych. Zaoszczędzimy klimat oraz pieniądze.

O admin

Check Also

Nexus 6 nowy gigant na rynku!

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …