Home / Moda / Zdrowie / Jak wszystek wie gdy więc działać i funkcja tą sprawia przynajmniej 2 razy dziennie

Jak wszystek wie gdy więc działać i funkcja tą sprawia przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Jak każdy wie gdy to wyglądać i akcję tą służy przynajmniej 2 razy dziennie (badania prowadzą, że postępuje tak też 50% Polaków). Jednak czy myjemy zęby prawidłowo? Czy ktoś nas kiedyś pokazałeś tej normalnej w sensie rzeczy czynności? Właściwie są to częste ruchy, nad którymi się nie zastanawiamy, często przy okazji widząc to, co akurat leci w tv.

Istnieje trochę metod prawidłowego szczotkowania zębów, a nie o to idzie, by zapamiętać gdy też technologii się nazywają, ale aby dostosować technikę szczotkowania do bliskich spraw (lub dużo potrzeb własnych zębów:) Z swego praktycznego doświadczenia mogę zobaczyć, że pacjenci w części czynią te same błędy podczas mycia, które wpływają umieszczaniem się kamienia nazębnego w tamtych miejscach tj. za dolnymi siekaczami po stronie językowej natomiast na policzkowej stronie górnych zębów trzonowych. Mieszkania te są szczególnie narażone na przeciąganie się kamienia, gdyż tam znajdują się ujścia gruczołów ślinowych i płynie do zalegania śliny. Ponadto często nie domywamy też dolnych trzonowców od strony językowej.

Najpopularniejszym sposobem mycia zębów jest droga Fonesa, która (proponuję się nie zrażać:), zalecana jest dla niemowlęta i osób upośledzonych. Istnieje to swoja metoda, tak na start. Polega ona na ułożeniu szczoteczki pod kątem łatwym do dziąsła i wykonywaniu kolistych ruchów obrotowych. I należy doliczyć do ostatniej drogi technikę prostą i poziomą, aby oczyścić powierzchnie zębów, których nie oczyścimy ruchami okrężnym tj. językowe powierzchnie dolnych siekaczy (tam, gdzie ͈lubi” zalegać kamień) oraz żujące powierzchnie zębów bocznych. Metoda pionowa liczy na ułożeniu włosia szczoteczki pionowo do wielkości językowych zębów przednich (wzdłuż ich osi) i „wymiataniu” zalegających resztek pokarmowych. Metoda pozioma polega na stworzeniu włosia szczoteczki wzdłuż długiej osi zębów (powierzchnie żujące zębów bocznych) i tworzeniu ruchów „tył-przód”.

Metody też nie przenoszą się do szczoteczek elektrycznych, a wyłącznie do szczoteczek manualnych, jakie z wyboru powinny być gładkie. Niezależnie jednak, jaką szczoteczkę używamy, wykonując prawidłowe ruchy, jesteśmy w bycie dobrze czyścić zęby. Wtedy wizyty u stomatologa będą jedynie kontrolne.

Sama szczoteczka, choćby najlepsza na świecie, nie wystarczy. Powinniśmy na co dzień używać takich urządzeń jak: nitka dentystyczna, szczoteczki międzyzębowe, bezalkoholowe płyny do prania jamy ustnej oraz czyściki do języka.

O admin

Check Also

Arbuz jest wynikiem nierozerwalnie łączącym się z upalnymi, letnimi miesiącami

Arbuz jest produktem nierozerwalnie łączącym się z upalnymi, letnimi miesiącami. Nie jedynie lubimy go spożywać …