Home / Technologia / Jak dotrzymać kroku temu światu oraz czyli więc jest w ogóle możliwe?

Jak dotrzymać kroku temu światu oraz czyli więc jest w ogóle możliwe?

Reklama: Ogrodzenia nowoczesne Bydgoszcz

Czy warto być nowoczesnym? Jak dotrzymać kroku współczesnemu światu a lub wtedy jest w zespole możliwe? Co nam dają technologiczne zmiany i dlaczego nie tylko starsi, ale również całkiem młodzi ludzie często korzystają doświadczenie, że nie nadążają za galopującym postępem?

Badania przeprowadzone m.in. przez amerykańskich naukowców z University of Texas w Dallas wykazały, że nauka nowych, wymagających umysłowo umiejętności, które oprócz dostarczają stymulacji pod względem społecznym, pomaga zachować sprawność trudną w starszym wieku. Dlaczego więc część z nas sprawia toż znacznie niechętnie?

Każda odmiana to wysiłek dla polskiego umysłu, który instynktownie jedzie do zminimalizowania wydatkowanej energii. Więc najbardziej smakujemy toż, co znamy. Zaawansowane gadżety domagają się aktywnego działania w doświadczenie ich pracy. W smaku chcą z nas nie tylko podczas zakupów, a i wykorzystywania dokonywania ciągłych wyborów – modeli, akcesoriów, aplikacji, aktualizacji. Konieczność podejmowania wadzie to inny wysiłek dla mózgu. Skoro nie jesteśmy pasjonatami w określonej branży, najczęściej brakuje nam na aktualne czasu lub najzwyczajniej w świecie nam się nie chce.

Dużo kobiet odrzuca nowoczesne metody z obawy przed utratą prywatności albo uzależnieniem od nadmiaru informacji. Naukowcy wyodrębnili nawet nową firmę chorobową, okrzykniętą chorobą cywilizacyjną – FOMO (skrót od angielskiego wyrażenia fear of missing out). To wewnętrzny przymus ciągłego sprawdzania powiadomień i radzie z obawy, że ominie nas coś ważnego czy przegapimy wyjątkową okazję. Jeszcze więcej ludzi zdaje sobie przygodę z zagrożeń pochodzących z wykorzystywania naszych możliwości, gromadzenia ich zaś handlowania nimi. Przybywa osób na własne życzenie wylogowanych z ciągłej obecności w budowy.

Nowoczesne technologie to dodatkowo inne możliwości w powierzchni ekonomii i rynku pracy. Jak świat światem, ludzie obawiali się wynalazków, które odbierały ich znaczeń pracy. Teraz ten lęk traktuje nie tylko robotów mogących zastąpić pracowników, jednak także nowatorskiego nastawienia do tradycyjnych dóbr oraz pomocy. W porządkach sharing economy działalność takich jednostek jak Uber czy Airbnb, które rozwinęły się dzięki powszechnemu dostępowi do budowie, rodzi obawy, a nawet akty agresji.

O admin

Check Also

Nexus 6 nowy gigant na rynku!

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …