Home / Żywienie / Francuzki mawiają, że marchewka to sam spośród najpopularniejszych a najodpowiedniejszych kosmetyków.

Francuzki mawiają, że marchewka to sam spośród najpopularniejszych a najodpowiedniejszych kosmetyków.

Francuzki mawiają, że marchewka to jednorazowy z najpopularniejszych również najsprawniejszych kosmetyków. Zaś mają rację… Wybierzmy z samego centra tej masy – wprowadźmy marchew do prostej diety. 

Marchew zawiera niezliczone dawki witamin i mikroelementów, jej najpiękniejszym składnikiem stanowi jednakże beta-karoten, czyli prowitamina A. Jest konieczna do właściwego funkcjonowania układu – odpiera ataki bakterii oraz wirusów, poprawia wzrok, przede ludziom choć jest ciemnym przeciwutleniaczem, chroniąc nasz układ przed niekorzystnym wykonywaniem bzów rodników. Marchew zawiera beta-karoten widać a stawać się swoją codzienną, naturalną szczepionką przeciwko nowotworom, chorobom centra i wczesnemu starzeniu się. 

Korzeń marchewki to realna skarbnica ważnych wartości kalorycznych, jakiej nie sposób przecenić. Poza maksymalnymi częściami beta-karotenu, czyli prowitaminy A, warzywo to bogate istnieje też w witaminy B1, B2, PP, K i C. Wszystkim oszczędzającym o postać i budowę marchew dostarcza ważnych związków mineralnych, takich jak wapń, żelazo, fosfor, miedź, cynk, molibden, magnez, jod oraz potas – wtedy im rzeczywiście zawdzięczmy jędrne ciało, piękną skórę i skórę skóry i duże i jasne włosy oraz paznokcie. Prowitamina A dobrze robi na wzrok.

Flawonoidy uwzględnione w marchwi nie tylko zwalczają wolne rodniki, powodujące przedwczesne starzenie się organizmu, a też pomagają przeciwskurczowo na naczynia krwionośne. 

Marchew wchodzi i na zmniejszanie poziomu tłuszczów we natury, uwzględniona w niej celuloza pomaga pozbyć się szkodliwego cholesterolu – podejmuje ją wówczas niewątpliwą obroną przed miażdżycą oraz grypami wieńcowymi. Bogactwo wartości odżywczych ustalonych w marchewce działa odżywczo i przeciwanemicznie, poprawia pracę żołądka, chroni w zdrowiu wątrobę i dopasowuje metabolizm.

O admin

Check Also

Dzięki modzie na okna dachowe niejeden ciemny składzik na strychu zamienił się w drugi, w sumie funkcjonalny pokój.

Reklama: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz Dzięki modzie na okna dachowe niejeden ciemny składzik na …