Home / budownictwo / Etapy budowy domu

Etapy budowy domu

Reklama: Nowe mieszkania Bydgoszcz

Projektowanie

Pierwszym etapem budowy domu jest realizowanie. Biorą się tym architekci oraz inżynierowie projektanci. Architekci stanowią o bryle budynku, jego wartościach konstrukcyjnych, wyborze produktów do jego budowy oraz o rodzaju elewacji. Projektują i rozkład pomieszczeń wewnątrz budynku. Inżynierowie projektanci opracowują projekty instalacji, w jakie będzie urządzony dom.

Pomiary geodezyjne

Obszar pod postać domu wymierza geodeta. W niniejszym końcu przeprowadza pomiary terenu, a efekty swej książce jest w perspektywy mapy. Na mapie tej znaczy charakterystyczne punkty terenu, jak też nanosi na nią każde istotne składniki konstrukcyjne budynku, np. ściany.

Wznoszenie fundamentów, ścian, dachu

Aby murarze mogli wznieść fundamenty, ludzie muszą zrobić w wskazanych miejscach specjalne wykopy. Fundamenty są istotnym elementem konstrukcyjnym budynku, ponieważ równomiernie rozkładają jego towar na dnu gruntowym. Gdy fundamenty są gotowe, murarze mogą rozpocząć wznoszenie ścian. Ściany muszą być zbudowane z właściwie dobranych materiałów, zależnie z tego, które będą służyć role. Ściany nośne przenoszą ciężar stropu i dachu na grunty, a ściany działowe przegradzają poszczególne mieszkania w budynku. Aby zapobiec stracie ciepła w obiekcie, monterzy zakładają izolację termiczną, stworzoną ze styropianu czy nowych produktów. Budowę dachu daje się dekarzom. Kiedy ściany i dach są gotowe, monterzy wstawiają okna i drzwi. Całością budowy domu kieruje inżynier.

Zakładanie instalacji domowych

Wybudowany dom zakłada się w przeciwnego rodzaju budowy oraz urządzenia. Elektryk zakłada instalację elektryczną, domofon, telewizję kablową; hydraulik instalację wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. Inni monterzy zakładają pozostałe instalacje, na przykład gazową i telefoniczną.

Prace wykończeniowe

Prace wykończeniowe w osobnych pomieszczeniach wykonują glazurnicy, malarze i stolarze. Istnieją owo takie prace, jak pokazywanie ścian kafelkami, układanie na podłogach parkietu, tworzenie i tapetowanie ścian oraz zakładanie boazerii.

Lp. Etapy budowy domu

1 projektowanie

2 pomiary geodezyjne

3 wznoszenie fundamentu, ścian, dachu

4 zakładanie instalacji domowych

5 prace wykończeniowe

O admin

Check Also

Zagrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe toż co raz dużo poszukiwany metoda ogrzewania budynku. Stanowi to to taki styl …