Home / Ciekawostki / Dzięki analizom uzyskano wiedze na przedmiot składu atmosfery

Dzięki analizom uzyskano wiedze na przedmiot składu atmosfery

Naukowcy z tradycyjna dziwili się dlaczego podczas późnego triasu tj. 237-201 mln lat temu – na równiku występowały jedynie małe dinozaury mięsożerne, a także obecne w wysoce małych liczbach. Zaproponowano inną teorię wedle której rozmiary też nie przypisywały się do zamieszkania. 

Zanim wsparto ostatecznie zaproponowaną hipotezę dokonano pogłębionych badań naukowych. Przeanalizowano między innymi sklep skał Płaskowyżu Kolorado. Powstały one ściśle w późnym triasie. Wtedy płaskowyż ten dobierał się w otoczeniu równika, w aktualnym tymże pomieszczeniu gdzie aktualnie szuka się południowa część Indii.

Dzięki analizom pozyskano wiedze na fakt składu treści oraz wymogów, w których stały skończone te skały. Wyniki wykazały, że czas późnego triasu, który kierował na równiku, nie istniał w ogóle analogiczny do nowego. Powietrze istniałoby wielce stare, i temperatura za jasna.

To kierowało częste pożary, które niszczyły roślinność. Również w powietrzu dostawało się zwiększone stężenie dwutlenku węgla. Według naukowców, te elementy nie szły na szarą obecność dużych roślinożernych dinozaury w sąsiedztwie tamtejszego równika.

Brak zwierząt roślinożernych nie zapraszała do obecności drapieżników których populacja i istniała tam znacznie obniżona. Najnowsze obejrzenia na ów pierwiastek zamieszczono w głębokim czasopiśmie PNAS.

O admin

Check Also

Słona woda morska zamarza w kilka niższej temperaturze niż słodka

Czy wiecie, że gdyby wyciągnąć ze wszelkich wód świata całą wprowadzoną w nich sól i …