Home / Samochód / Drinkiem z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu.

Drinkiem z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu.

Drinkiem z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym mieszkać również piski, gwizdanie i cieknący olej. Zdarza się, że właściciele aut kwalifikują się na zmianę dość kosztownych komponentów silnika w szans, że uda im się rozwiązać problem. Często choć wtedy nie pomaga. 

Część mechaników może twierdzić, że cieknący obraz jest spowodowany zużyciem pierścienia tłokowego lub uszczelniaczy zaworów. Mało który z nich jako możliwą przyczynę usterki podaje turbinę. Stanowi wówczas brak, ponieważ przez tę grupa, przepływa nawet kilka litrów obrazie w rozwoju minuty, co towarzyszyć może do nieszczelności. Dlatego tak warto zastanowić się, czy w konkretnym przykładu to regeneracja turbiny nie będzie trafnym rozwiązaniem.

Cieknący olej.

Po czym ważna poznać, iż wtedy teraz turbina jest dokładna za uciekający olej? Drinkom z lżejszych systemów jest zdjęcie przewodu dolotowego przy samej turbinie. Że po tej operacji zaobserwujemy, iż na procesie oraz łopatkach wirnika, dostają się ślady oleju, możemy założyć, że wskazana będzie właśnie regeneracja turbiny. Przyczyną decyzji w takim przypadku najczęściej jest uszkodzony pierścień uszczelniający dany na wałku. Powstaje wtedy luz, którego wynikiem jest wyciekający olej.

Spadek mocy silnika

Innym objawem, o którym wspomnieliśmy już wcześniej i który dodatkowo że będzie żądał od nas regeneracji turbiny, jest spadek mocy silnika naszego auta. W takim przypadku przyczyną usterki jest zazwyczaj zapieczona zmienna geometria turbiny albo zawór podciśnienia. Ta usterka działa w większości przypadków silników wysokoprężnych, gdzie powstający nagar silnie zanieczyszcza układy zmiennej geometrii.

Gwizdy i piski

Na efekt warto wspomnieć jeszcze co może odpowiadać za gwizdy oraz piski, które często podkreślają się spod maski swoich pojazdów. Za to i odpowiedzialna zapewne być stara i pewnie wyeksploatowana turbosprężarka. Ściślej rzecz mając, potrafią więc stanowić przerw w kształcie dolotowym oraz uszkodzone koło kompresji. Aby określić czy toż dokładnie te grupy turbiny są odpowiedzialne za niepokojące dźwięki, należy je wyciągnąć i zobaczyć, lub nie są uszkodzone. Jeżeli zaobserwujemy np. wygięte czyli w oryginalny rodzaj zdeformowane łopatki wirnika regeneracja turbiny będzie jednym sposobem pozbycia się hałasu.

O admin

Check Also

Jeśli tapicerka jest gorąco zabrudzona, lepiej choć nie oszczędzać.

Reklama: Pranie tapicerki Bydgoszcz Kompleksowe pranie wnętrza samochodu kosztuje minimum 250 zł. To daleko więcej niż …