Home / Nieruchomości / Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w zderzeniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w zderzeniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, niskie w zderzeniu z wieloma miastami Europy Zachodniej koszty prowadzenia działalności gospodarczej, jeszcze lepsza infrastruktura i poprawiająca się jakość bycia zatem wszystko sprawia, że instytucji tak łatwo rozpoczynają swoje biura w Warszawie. W czasie najbliższych pięciu lat warszawski rynek biurowy będzie drinkiem z trzech najszybciej otwierających się zbytów w bliskiej stronie Europy. 

Warszawski rynek biurowy wszedł obecnie w fazę dojrzałą, a głównym czynnikiem jego dalszego wzrostu jest napływ firm z rynku usług wspólnych. W 2016 r. odnotowaliśmy rekordową ofertę nowoczesnej powierzchni biurowej, która wyniosła ponad 400 tys. m2, dzięki czemu zasoby Warszawy przekroczyły już 5 mln m2. W najkrótszych latach podaż ustabilizuje się na etapie ok. 300 tys. m2 za sprawą silnego popytu najemców. W ubiegłym roku w siedzibie wynajęto łącznie ponad 750 tys. m2.

Na rozwoju rynku zyskują przede każdym użytkownikowi. Wzrost podaży powierzchni biurowych i konkurencji pomiędzy wynajmującymi powoduje, że potrzebują oni jeszcze silniej rywalizować wysokością czynszu. Obecnie czynsze nominalne w sukcesu najlepszych powierzchni biurowych w Pierwszym Obszarze Biznesu mają od 23 do 24 euro za metr kwadratowy, a w sukcesu biur kryjących się poza centrum od 11 do 16 euro za metr kwadratowy. Oczywiście wynajmujący nie mogą konkurować ze sobą tylko i tylko ceną. Aby zachęcić do siebie najemców, różnicują nasze oferty i zachęcają klientom pakiety zachęt, zwłaszcza gdy idzie o budynki otrzymujące się dopiero w fazie budowy.

O admin

Check Also

Pewnie obecnie nie raz słyszałeś, że o powodzeniu inwestycji decyduje lokalizacja, lokalizacja a nadal raz lokalizacja.

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz Że szybko nie raz słyszałeś, że o powodzeniu inwestycji decyduje …