Home / Gospodarka / Dobrą siłę ze słońca można grać na nietypowe rodzaje.

Dobrą siłę ze słońca można grać na nietypowe rodzaje.

Reklama: http://navitus.pl

Dobrą energię ze słońca można czerpać na rozmaite sposoby. Którykolwiek spośród nich, czyli podgrzewanie wody przydatnej przy współpracy kolektorów słonecznych, stanowi obecnie powszechnie modny także licznie zagościł w rodzimych domach. Już godzina na jeszcze efektywniejszy metoda uzyskiwania sił ze światła. Mowa tutaj o panelach fotowoltaicznych. Czynią one blaski słoneczne na silną energię elektryczną. Czemu nie wykorzystać tej inicjatyw do centralnego ciepłej wody użytkowej? Które są wartości i decyzje postawy systemu PV do ogrzewania cwu? Jakie zawieszenia będą najdogodniejsze dla domku jednorodzinnego, oraz które dla domów wielorodzinnych lub spółdzielni mieszkaniowych?

Do podgrzania wody w ciasnym bojlerze potrzeba około 6 kWh energii elektrycznej dziennie. Aby moc tą wytworzyło słońce wystarczą 4-6 paneli fotowoltaicznych o władzy 250 W i sterownik, który podłączony do grzałki w zbiorniku ogrzewa wodę użytkową. Takie rozwiązanie zaskakuje prostotą wykonania. Zaletą systemu stanowi także mały nakład także drobny stopień skomplikowania. Taka instalacja działa praktycznie bezawaryjnie przez długie lata. Wadą zwolnienia stanowi obecne iż w znacznie letnie dni ciepła woda przydatna jest sprawna w niedługim momencie także grzałki zatrzymują się powodując marnotrawnienie sile ze słońca. Koszt swego sposobu do opalania cwu wraz z montażem oraz gwarancją to ok 9 tyś zł.

Żebym nie dochodziło do marnotrawstwa energii ze słońca można zainstalować system fotowoltaiczny on-grid. Organizm taki pisze prąd zasilając urządzenia własne w niniejszym też grzałkę lub bojler elektryczny. Sprawą istnieje jak najciekawsze wykorzystanie zielonej energii. Z odsieczą przynoszą nam inwertery fotowoltaiczne z dowolnym stykiem sterującym załączaniem urządzeń. Można postawić go rzeczywiście żebym załączał bojler elektryczny zaledwie w terminie odpowiedniej prac prądu ze światła. Przykładowo instalacja fotowoltaiczna on-grid o mocy 3 kW współdziała z zbiornikiem elektrycznym o władzy 1,5 kW. Ustawiamy tak żeby bojler włączał się więc gdy moc wytwarzana przez słońce przekroczy 1,5kW. Kiedy bojler nagrzeje wodę do 60oC grzałka wylewa się, a energia ze światła jedzie do urządzeń domowych redukując znacząco własne rachunki za trend. Zaletą takiego podejścia stanowi bezwzględne wykorzystanie dostarczanej energii elektrycznej. System, identycznie gdy w starym przypadku, istnieje wielce wyraźny a zwyczajnie awaryjny. Różni się jedynie tym, że zamiast sterownika grzałek mamy inwerter fotowoltaiczny on-grid. Wadą zawieszenia stanowi ostatnie iż przy mocy istotnej z sposobu PV poniżej 1,5 KW (np: wczesnym rankiem ) grzałka nie włączy się, tylko będzie wyglądać do południa gdy to słońce wygeneruje większą wytrzymałość. Systemy on-grid są nieznacznie ważniejsze z typowych rozwiązań c.wu. przykładowo zestaw fotowoltaiczny o władzy 2kW można już kupować za 12-14 tyś zł, oraz zestaw o mocy 3kW dostępny istnieje szybko od 18 tyś zł.

Żebym kiedy dobro skorzystać uzyskiwaną przez panele fotowoltaiczne energię, można zainstalować inteligenty sterownik zarządzający energią, potocznie zwany Power Managerem (PM). PM zainstalowany jest jak suplement do sposobu on-grid całość czy trój-fazowego. Przypisuje on za działanie monitorować pracę elektrowni fotowoltaicznej i udogodnień w apartamencie a owszem wydawać energią żeby starczyło dla wszystkich akcesoriów a nic się nie marnowało. Sterowniki takie mogą liniowo sterować grzałkami lub zbiornikami wody użytkowej. W analizie oczekuje wtedy tak że teraz z podstawowych godzin porannych elektrownia wytwarza energię, jaka może zasilać grzałkę, natomiast gdy włączymy np: czajnik elektryczny, PM ogranicza moc grzałki na sezon poboru energii przez czajnik lub nowe urządzenie, po zmniejszeniu poboru ponownie zasila grzałkę dużą siłą. Przy pochmurnym niebie ceń w zimie, kiedy instalacja fotowoltaiczna działa połową mocy, PM także zmniejsza moc grzałki gdyby nie pobierać dodatkowej sił z budów. Energia robiona przez panele fotowoltaiczne jest wówczas dużo stosowana. Sterowniki PM mogą prowadzić kilkoma urządzeniami, można np: zaprogramować pralkę czy zmywarkę aby włączyła się gdy elektrownia generuje nadwyżkę energii. Większość sterowników PM posiada szansę rozbudowanej formie oraz wbudowany monitoring przez internet. Wyposażenie instalacji pv w inteligenty sterownik energii jest praktycznie jedyne wartości. By zatem uczynić powinien wytworzyć się na wydatek rzędu 1500-2500 zł, jednak rozrywka jest odpowiednia świeczki bo wydatek ten lekko się oddaje w znacząco mniejszych rachunkach za trend.

Zastosowanie fotowoltaiki do opalania czystej wody rynkowej stanowi szczęśliwszym wyjściem niż zakładanie kolektorów słonecznych. Mimo, że kolektory stale tanieją noszą one spore zalety, jakich nie są panele fotowoltaiczne. Zasadniczą sumą stanowi wówczas, że by podgrzać wodę kolektorem słonecznym na domu musi być przynajmniej dodatnia temperatura oraz daleko jako istnieje ona jak najogromniejsza. Panele fotowoltaiczne generują ruch chociażby w zimie, oraz do ich rzeczy pomocne stanowi właśnie promieniowanie słoneczne. Kolektory w bardzo gorące dni podgrzewają wodę zbyt dużo prowadząc nawet do wrzenia całego szeregu. Kolektorowy system solarny kumuluje się z pomp obiegowych rurek, kolektora oraz glikolu, jest on wcale trudny, często awaryjny i pragnący prac serwisowych i konserwacyjnych. Pompy obiegowe kolektora pobierają prąd a nie jest on całkiem bezkosztowy, w poznaniu od instalacji fotowoltaicznej, produkującej dodatkową energię elektryczną, jaką ważna użyć w biurowca czy sprzedać do budowy.

O admin

Check Also

Co dalej z gazem łupkowym?

Gaz łupkowy w naszym kraju jest, ale nie traktuje na ciosie możliwości zaoszczędzenia go w …