Home / Zdrowie i uroda / Dermatolog to lekarz, który zdobywa się chorobami skóry.

Dermatolog to lekarz, który zdobywa się chorobami skóry.

Reklama: dermatolodzy Bydgoszcz

Dermatolog to lekarz, który zatrzymuje się chorobami skóry. Do tego specjalisty musisz pamiętać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. W nieoczekiwanej sytuacji możesz też zetknąć się do niego prywatnie. Z jakimi wadami i problemami cię przyjmie i jak wykonać się do spotkania?

Dermatolog poleca się chorobami obejmującymi skórę, włosy oraz paznokcie. Czasem objawy pojawiające się w ostatnich regionach są sygnałem poważniejszych schorzeń, dlatego podczas pierwszej randki i wywiadu lekarskiego nie bądź zaskoczona, jeśli specjalista zapyta o prac pozornie niezwiązane ze skórą.

Przede ludziom będzie wymagał się dowiedzieć, czy jesteś na schorzenia przewlekłe. Powinien zapytać cię o nadciśnienie, cukrzycę, miażdżycę, chorobę wieńcową, zaburzenia tarczycy i hormonalne oraz jakie przyjmujesz leki. Te te najlepiej spisać na kartce, także jak każde firmy suplementów diety i ziół, które używasz, i wymienić je lekarzowi. Specjalista spyta, lub jesteś lub istniała w ciąży oraz ewentualnie miała jakieś operacje. Będzie wymagał więcej wiedzieć, czy cierpiałaś raz na przewlekłe lub nawracające choroby dermatologiczne – opryszczkę, trądzik zwykły, różowaty, grzybicę, łuszczycę, a albo istniejesz alergiczką. Może jeszcze zagaić o twoją dietę (np. jedzenie wysoko przetworzone z konserwantami, alkohol, ostre przyprawy), palenie papierosów i praca fizyczną. Że robiłaś niedawno badania naturze i moczu, to otrzymaj ich wyniki ze sobą na konsultację lekarską. 

Jeśli nie owego nie robiłaś, wybierz się do lekarza na pytanie znamion. Obejrzy on wszystkie twoje ciało i uzna, jakiego sposobu zmiany chorujesz na skórze. W grupie wypadków są to niegroźne, zwane pieprzykami, zmiany posłoneczne: brązowe, okrągłe lub owalne plamki, niewystające ponad powierzchnię skóry. Mogą obecne być same wystające, różowe lub brązowe, brodawki łojotokowe, włókniaki – w odcieniu skóry – oraz bardzo czerwone grudki, czyli naczyniaki.

Jeśli któreś spośród nich będą wymagały obserwacji, specjalista zaleci ci wizytę za pół roku lub za rok. Pamiętaj, iż są miejsca na skórze, których nie stanowisz w bycie obserwować sama, np. plecy, pośladki, okolice za uszami itd. To więcej powód, dla którego warto udać się do dermatologa. I gdy wolny chwili ociągania powinnaś zmierzać do specjalisty, żeby obejrzał zmianę? Gdy pojawiła się nagle, jest ciemnobrązowa lub czarna, jest także 6 mm średnicy, zaczerwienione brzegi, krwawi albo swędzi.

O admin

Check Also

Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które niejednokrotnie atakują na czole

Reklama: Botoks Bydgoszcz Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które niejednokrotnie powstają na czole, w miejscowościach oczu …