Home / Nieruchomości / Czym właściwie rzeczywiście są negocjacje? Dla mnie negocjacje to informacje.

Czym właściwie rzeczywiście są negocjacje? Dla mnie negocjacje to informacje.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Czym oczywiście niewątpliwie są negocjacje? Dla mnie negocjacje to relacje. Po to, aby wystąpił pożądany efekt, najpierw obie strony muszą się nieco poznać i poczuć dobrze.Mówi się, że w pięknych negocjacjach nie ma ani wygranych ani przegranych. I ja się z obecnym zgadzam. Udane negocjacje to umowa wygrany – wygrany (win-win), lub taka, w której obie strony coś zyskują, wygrywają. W nowym artykule znajdziesz ważne recepty na problem jak negocjować zakup nieruchomości.

Wyobraź sobie będącą sytuację. Sprzedający postawił na aukcja dwupokojowe mieszkanie. Cena była całkowicie okazyjna, to łatwo odnalazło się dwóch zainteresowanych kupców. Pierwszy z nich od razu wyraził zainteresowanie zakupem, na poparcie czego zaproponował, iż jest chętny zapłacić pełną cenę ofertową. Na dokonanie transakcji dostarczający będzie jednak musiał poczekać kilka tygodni, gdyż klienci będzie kupował transakcje kredytem. Drugi kupujący okazał duże zainteresowanie sytuacją sprzedającego. Rozmawiał, zadawał proszenia o powody sprzedaży. Pokazało się, że sprzedającywłaśnie przenosił się do indywidualnego miasta, gdzie był upatrzone inne bycie. Na które to życie potrzebował wpłacić zaliczkę w wysokości 30 tys. zł., żeby zarezerwować zakup. Drugi kupujący zaproponował sprzedającemu obniżenie ceny ofertowej, w zmian za co zobowiązał się do bliskiej wpłaty zaliczki w wysokości 40tys.zł.

Jak myślisz którą ofertę wybrał sprzedający?

W niniejszym faktu sprzedający pilnie potrzebował określonej sumy w walucie. Był dumny z innej oferty, bo choć cena była mniejsza, to odpowiadała szybkie zasilenie w potrzebną mu gotówkę. Jednym określeniem to nowa oferta rozwiązywała problem sprzedającego.

Ja wielokrotnie w moich pracach podkreślam, iż inwestor, to stanowi człowiek, to rozwiązuje problemy drugich ludzi. By móc je rozwiązywać, to najpierw potrzebujesz je przejść. I do ostatniego tak służy komunikacja, czyli zadawanie badań i skuteczne słuchanie. Najważniejsza chyba rada którą mogę ciż dać na temat negocjacji brzmi: ‘Rozmawiaj z pracownikami’. Gdyż jak mawia mój znajomy: ‘z pracownikami trzeba rozmawiać’. Powinien się nimi przejmować, zadawać pytania, słuchać odpowiedzi. To prawdziwy sposób, żeby przejść ich problemy i by wtedy móc je rozwiązać.

Istotnym elementem rozmów jest zgromadzenie jak wysoce danej na punkt tego, która istnieje sytuacja sprzedającego, dlaczego sprzedaje. Jeśli zadasz sprzedającemu odpowiednie pytania, dowiesz się która jest jego faktyczna motywacja. Jak w przedstawionym na starcie artykułu przykładzie, nie zawsze chodzi o najwyższą wartość transakcyjną. Czasem kupujący potrzebuje pilnie całej kwoty, natomiast w zmian jest otwarty znacznie obniżyć cenę. Czasem problem rozwiązuje szybka wpłata zaliczki. Niektórzy pracownicy uważają opory przed zadawaniem zbyt dużo pytań, najwyraźniej myląc zbieranie relacji ze wścibstwem. Jednak nie inwestor. Inwestor nie boi się zadawać pytań, gdyż rozumie, że im dobrze zbierze informacji, tym łatwo znajdzie rozwiązanie i kupi więc co najbardziej go wywołuje.

Zachęcam cię abyś z samego początku chodził do zrealizowania ze sprzedającym dobrej relacji, zadawał pytania, interesował się jego sytuacją. Miej też, że pracownicy lubią, kiedy wykazuje się im zajęcie. Dlatego postaraj się zrobić taką sytuację, w której oferujący poczuje się dobrze i bezpiecznie. Bądź jasny, nie ukrywaj swoich projektów. 

Ludzie często podejmują decyzje pod wpływem impulsu, reagując na utrzymanie innych. Sprowadza się nawet, że mogą odmówić sprzedaży, jeśli zachowanie kupującego w jeden metoda ich urazi, istniej nie spotka im do gustu. 

Wytrawni negocjatorzy, znawcy tematu, zmieniają swoje techniki negocjacyjne. Moja sztuka jest typowa, staram się nawiązać relację, rozwiązać problem, doprowadzić do sprawy, w jakiej obie strony czują się wygrane. Toż jest zasada, która zawsze mi się sprawdza. Nie kieruję żadnych tricków ani sztuczek, nie manipuluję. Ktoś mógłby powiedzieć, że stanowi zatem pozycja nieco … naiwna. Ja naprawdę nie uważam. Fakt, że nie korzystam z technologii negocjacyjnych nie oznacza, że jedna ich nie znam i szybko mnie nabrać. Mało kto istnieje rzeczywiście wrażliwy na operacje i sztuczki jak ja. Dostrzegam gdy ktoś czyni je użyć. Jestem wrażliwa i pamiętam w ostatnim znaczne doświadczenie. Nie porusza mnie toż właśnie jak kiedyś, po prostu rozumiem ten fakt i reaguję odpowiednio. W najkrótszym wypadku wycofuję się z negocjacji, jednak to się zdarza również.

Na zatrzymanie tego artykułu o negocjacjach osób ostatni mało przydatnych wskazówek, jak wskazywać sobie w postaciach, z jakimi możesz się zetknąć podczas negocjacji.

Wchodząc do rozmów skoncentruj się tym, co planujesz uzyskać. Przygotowanie jest bardzo ważne, bo pozwala ciż właściwą pozycję oraz cel, na którym się koncentrujesz. Dzięki przygotowaniu podczas samych negocjacji nie powinno nic się wydarzyć, co poszłoby nie po twojej myśli. A jeśli mimo to, coś takiego się wydarzy, wówczas nie wahaj się przerwać negocjacji. Po prostu powiedz, że potrzebujesz więc sobie ciągle raz przemyśleć. Że chcesz niemało czasu. Niedawno czytałam tak dobrą książkę na materiał sprzedaży nieruchomości w Pozostałym Jorku[1]. Frederik Eklund prowadzi w niej między innymi sprawę rozmów z dobrym biznesmenem z Chin. Wykazuje się, że za każdym razem, kiedy negocjacje przybierały nie taki obrót jakiego oczekiwał, Chińczyk mówił cos takiego : ‘Muszę spytać Pan Ji’ i tymi pojęciami kończył spotkanie. Frederik dopiero po jakimś czasie domyślił się, że tak naprawdę nie posiada żadnego Pana Ji. Chodzi właśnie o to, by przerwać negocjacje i dać sobie czas do namysłu. Stanowi więc dobrze metoda, jeśli nie chcesz całej win za wziąć na siebie. 

Podczas rozmów nie pozwól aby wywierano na tobie presję. Taką taktykę zdarza się stosować niektórym sprzedającym i instytucjom nieruchomości. Jak tylko zauważą, iż istniejesz ciekawy zakupem, więc w rozmowie pojawia tzw. inny kupujący, jaki istnieje także zainteresowany zakupem, oraz na dodatek oferuje szerszą od ciebie stawkę. Być że faktycznie właściwie jest. A żyć że nie. Niezależnie od tego, jeśli odnajdziesz się w takiej formie zatem nie pozwól wciągnąć się w współczesną sztukę. Grę, którą ja nazywam ‘kto da więcej’. Co wykonać w takiej form. Najlepiej więc uprzejmie podziękować i powiedzieć, że twoja cena dalej będzie ostatnia, jeśli sprzedający zdecyduje się do niej wrócić. Nie daj się wciągnąć w atrakcję ‘kto da więcej’. To nie jest licytacja. Podtrzymaj swoją ofertę i poczekaj. 

Czy przypominasz sobie jak ostatni raz kupiłeś coś od kogoś naprawdę miłego? Sprzedawca od razu się na tobie poznał, potrafił docenić twoje umiejętności, czy twój dobry gust. Zrozumiał i podkreślił twoje najpozytywniejsze cechy. Że również troszkę przepłaciłeś, za ten materiał, tylko za zatem było tak miło.

Nie daj aby coś takiego przytrafiło ci się podczas zakupu nieruchomości.

Wielu sprzedawców świadomie albo nieświadomie stosuje kobiety jak świat techniki wywierania wpływu. Uważam na nauk pochlebstwa, komplementy, przypisywanie cech, jakich dana jednostka nie posiada. Każdy mężczyzna lubi poczuć się zauważony, doceniony, ważny. Natomiast nie jest nic złego w komplementach. O ile oczywiście komplementy są szczere. Dopóki odpowiednio połechtane ego, nie będzie skłonne przymknąć oko na poszczególne ważne sytuacji jak budżet czy warunki. Dlatego przystępując do rozmów zostaw ego za drzwiami i skup się na bliskim celu.

O admin

Check Also

W czasie ostatniego roku przekazano do użytku ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz W układu nowego roku przekazano do użytku ponad 80 tys. …