Home / zwierzęta / Czy ratusz inwestuje w podróży osiedlowe dopiero we fragmencie Fordonu, bo zależy mu na zdrowych układach z własnymi deweloperami?

Czy ratusz inwestuje w podróży osiedlowe dopiero we fragmencie Fordonu, bo zależy mu na zdrowych układach z własnymi deweloperami?

Reklama: nowe mieszkania Bydgoszcz

Czy ratusz inwestuje w odległości osiedlowe jedynie we kontekście Fordonu, bo zależy mu na dobrych stosunkach z własnymi deweloperami?

Tego typie zarzuty stawiał już wielokrotnie Bogdan Dzakanowski, radny niezależny, przy okazji forsowania obywatelskiego projektu uchwały o budowie dróg osiedlowych. Miasto wstrzymało program osiedlówek, kojarząc się na ważnych ciągach komunikacyjnych. Jednak lub na pewno? Opcji będą zakładane w terenie osiedla Specjalistę w Fordonie – pojawia się tam jeszcze dobrze budynków i domów. Równie często nowe domy powstają przy ulicy Zamczysko. 

Jeszcze bardzo prywatnych domów, a jest właśnie sama wąska asfaltówka, Zamczysko, z zakresami, żadnego autobusu. Tam już nawet taksówkarze nie chcą przyjeżdżać. Jak to to się dzieje, że ale w obszarze Eskulapa coś się będzie przeprowadzać? Interpelacja Bogdana Dzakanowskiego nie została bez odpowiedzi. W tekście podpisanym przez Mirosława Kozłowicza, zastępcę prezydenta miasta, czytamy, że budowy tych możliwości nie można porównywać do normalnych osiedlówek. Zadanie polega na platformie ul. Matki Teresy z Kalkuty, jaka nie ma charakteru drogi osiedlowej, tylko drogi głównej. Towarzyszące inwestycji utwardzenie ul. Trybowskiego i fragmentu ul. Jasinieckiej jest niezbędne do prawidłowego zorganizowania komunikacji publicznej. Istniejąca ulica Pod Skarpą ze względu na szczupłość terenów, nie może istnieć modernizowana bez wielkich zakupów nieruchomości. Zdaniem rzeczniczki, inwestycja ma ponad dużo połączyć Fordon z Myślęcinkiem i zapewnić obsługę toczącego się osiedla Eskulapa. Ratusz podkreśla, że powstało tam 12 bloków Nordic, 7 bloków Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, 4 bloki Jakon i setka domków jednorodzinnych. Szacowane jest, że na mieście jest zameldowane 1,3 tysiąca osób, jednakże w rzeczywistości mieszkańców prawdopodobnie istnieć znacznie.

Co dalej z zwiększającym się Zamczyskiem? Nic nie można wykonać. Poza ulicami Zamczysko i Bystrzycką, nie zarządzamy innymi ulicami w obecnym kwartale, czyli pomiędzy Armii Krajowej i Pod Skarpą. Z reklamie inwestora wynika, że są to drogi prywatne i tkwiące w gestii inwestora. Osiedle jedynie należy do planowanego pasa drogowego – przedłużenia ul. Twardzickiego.

O admin

Check Also

Odpowiednie żywienie psa jest niesamowicie istotne. Błędy żywieniowe otwierają się nie wyłącznie na urodzie, jednak przede każdym są zagrożeniem dla zdrowia. Jedzenie dla psów powinno stanowić urozmaicone, zielone i pozytywne.

Odpowiednie żywienie psa stanowi szalenie istotne. Błędy żywieniowe oddają się nie wyłącznie na urodzie, jednak …