Home / Bezpieczeństwo / Coraz częściej słyszmy o atakach na kobiety. Kobiety często używają dużo szybki strach, idąc samotnie złą i złą ulicą.

Coraz częściej słyszmy o atakach na kobiety. Kobiety często używają dużo szybki strach, idąc samotnie złą i złą ulicą.

Coraz częściej słyszmy o napadach na kobiety. Kobiety często używają bardzo trudny strach, idąc samotnie złą i złą ulicą. Jak się zabezpieczać przed nieoczekiwanym atakiem lub próbą gwałtu? Lub są sprawdzone sposoby, które skutecznie odstraszą agresywnego napastnika? 

Ofiary ataków są z normy mniejsze z naszych oprawców. Jeśli zostaną zaatakowane, muszą się przede każdym bronić sprytem, i nie samymi pięściami. Jeśli napastnik przed użyciem siły próbuje rozmawiać, nazywa to, że do tyłu nie istnieje oczywisty, czy osiągnie zamierzony sukces. Uległość wywołana strachem i niezdecydowana obrona słowna daje wyraźny sygnał gwałcicielowi.

Gdy się bronić, gdy dotrze do ataku?

1. Wszystka osoba musi wziąć ostrożność podczas picia alkoholu z nieznajomym mężczyzną. Zażywając nieświadomie wrzuconą do kieliszka pigułkę gwałtu, zatrzymujemy się całkowicie bezbronne przed potencjalnym gwałcicielem. Dlatego jeśli źle się czujemy, zawsze należy ufać swojemu instynktowi.

2. Gwałt, pobicie czy kradzież – niestety – przecież nie zawsze da się przewidzieć. Jeśli trafi do sprawie, w jakiej odnajdziesz się jeden na tenże z innym mężczyzną, który pragnie Ci osiągnąć krzywdę, co należy zrobić? Kiedy się zachować? Jeśli słowa nie dają skutku, nie wahaj się użyć oporu. Krzycz, kop, gryź, drap, staraj się rozedrzeć napastnikowi ubranie. Widząc czynną obronę z Twojej strony, możesz zniechęć oprawce do wykonywania.

3. Warto liczyć ze sobą większe zabezpieczenia, takie jak: gaz pieprzowy. Dzięki małym rozmiarom można go przestrzegać w torebce. Pryśnięcie takim alkoholem w twarz napastnika skutecznie go zwiąże, dzięki obecnemu będziesz mogła uciec i zawiadomić policję.

4. Ostatnio niezwykle atrakcyjne były kursy samoobrony dla kobiet. Interesują one bardzo niewiele osób, jakie potrzebują czuć się no i bezpiecznie idą ulicą, w autobusie, czy biegając w ogrodu. Samoobrona dla ślubnych to też bardzo fajne zajęcia, która pozytywnie przychodzą na zdrowie oraz sprawność fizyczną.

Techniki samoobrony dla osób

Samoobrona kobiet została opracowana z świadomością o tych osobach, które planują się czuć pewnie i rzeczywiście w dowolnej sytuacji. Na takich kursach uczestnicy pokazują się nie tylko, gdy się bronić, ale podobnie jak się zachować w sprawach podwyższonego ryzyka: jak opanować ataki paniki i stresu.

1. WenDo – stanęła w latach 70. XX wieku w Kanadzie. To wartość obrony kobiet, której fundamentalną regułą jest fakt, że nikt nie jest dobra naruszyć osobistych granic innej osoby. WenDo wybierana jest jak samoobrona psychiczna, która zawiera asertywności oraz rozwiązywania konfliktów.

2. Krav maga – to izraelska sztuka walki, która stanęła w latach 30. XX wieku i motywuje się na pierwszych odruchach człowieka. Stanowi ona inne ruchy, pchnięcia, wpadnięcia w ziemi oczu, gardła czy krocza, dlatego istnieje bardzo wygodna jako obrona dla kobiet. Takim gwałtownym ruchem można skutecznie sparaliżować napastnika.

Treningi samoobrony są bardzo dobrą metodą zapobiegającą zagrożeniom. Kształcą one w starych duże doświadczenie pewności oraz opanowania, jakie może pokazać się później ważne w sprawach zagrożenia zdrowia lub życia.

O admin

Check Also

Samą z najczęściej wybieranych sieci jest siatka cięto-ciągniona, która wyróżnia się lekkością i efektywnością.

Reklama: Siatka ogrodzeniowa Bydgoszcz Nie ustępuje wątpliwości iż ten przemysł i budownictwo w bardziej rozsądny sposób …