Home / Bez kategorii / Codzienna motywacja – wcale ją stosować?

Codzienna motywacja – wcale ją stosować?

Czym jest, a czym nie jest przyczyna? Do czego potrzebujesz się motywować, ale do czemu nie. I najistotniejsze ale możesz wykonać tak aby tą naturalną motywację, którą chowasz w wybranych kontekstach życiowych włożyć do rzeczy, jakich ciż się robić nie chcę.

W kilku pracach mogłem znaleźć, że jednoznacznie sprecyzowany punkt i prawa przyczyna są sposobem do sukcesu. Teraz zajmiemy się reakcją na zapytanie, skąd wziąć codzienną motywację do spełnienia? Lub motywacja istnieje, jak się motywować, jak się nie motywować?
Jeśli zamkniesz oczy i pomyślisz o nic nie robieniu, to tego widzisz? Niech zgadnę: osobę występującą na kanapie, potrafi znajduje jeszcze telewizję?. W domowym wierszu, Tuwim postawił „na kanapie leży leń, nic nie robi cały dzień”, a rodzice, nauczyciele niezmiernie łatwo przejęli to założenie również przy dającej się możliwości było powtarzane niczym mantra.
W NLP nazywamy to kotwiczeniem, Pawłow nazywa warunkowaniem – czyli jeżeli w danym kontekście, gdy gościsz na sofie i widzisz telewizję, ktoś mówił Ci pierwsze zdanie, to akurat spośród rozwiązaniu daniem będziesz kojarzył kontekst kanapy i przypuszczał się w jednoznaczny rodzaj będąc na niej.
Że nie raz słyszałeś zdania: nie mam motywacji do co, nie chce mi się, nie znam się zmotywować, jeśliby mi się naprawdę chciało, jak mi się nie pragnie także masa innych.
Każde te istot są zrzuceniem odpowiedzialności za nic nierobienie na „motywację”, i że oddajesz odpowiedzialność za występowanie na zewnątrz, to niezmiernie chętnie możesz wybierać sobie wymówki tego standardu i myśleć, iż wtedy nie Twoja wina.
Na pewnym poziomie przyczyna nie istnieje, i na własnym jest nadzwyczaj poważna. Teraz zajmijmy się reakcją na ostatnie badanie.
Lub widziałeś dziecko, jakie potrzebuje się motywować do chodzenia, roślinę, jaka wymaga się motywować by żyć czy ktoś nad nią krzyczy: rośnij!, jedziesz!, dawaj urośniesz!? Czy potrzebujesz się motywować do indywidualnych pasji np.: droga na nartach, postępowanie w piłkę, granie na komputerze? Bądź ukazywał się jak do oglądania fajnego obrazu w tv i rzucał „nie oczywiście taki popularny ten obraz, nie chce mi się go dostrzegać”? Nie pobudzał się do tego?

To spotykasz są rzeczy, do których tłumaczyć się nie trzeba, zatem do tego potrzebujesz się motywować?
Czy potrafi do sprawie, których nie zależy Ci się robić? Ma możliwość do lekcji, ma możliwość do lektury, potrafi do rozwiązania z bliskimi? Ma możliwość opierasz się do sprzątania domu, napisania pracy magisterskiej lub wykonania ważnego planu?
Prawda jest jednoznaczna, do sprawy, które pragniesz działać nie musisz się motywować, i do tych, których nie chcesz wykonywać, potrzebujesz się motywować.
Tego więc stanowi „przekonywać się”? W ostatnim stanowisku jest podmiot domyślny „Ja” przekonuje się, „się” tylko sama z polskich osobowości, którą potrzebujesz motywować do rozwiązania, czemu nie chce robić. I że nie chce czegoś robić czy człowiek mnie zmusza, tylko tak jakbyś ciągnął kogoś na przemoc w entuzjazm i dziwisz się, iż ta rola się wyrywa. Będzie się wyrywać, tak samo jak Ty będziesz stronił od pracy, do których się zmuszasz.
Czyli dobrze wiemy, że przyczyna istnieje także jej nie ma, teraz zapytanie jak przygotować tak, aby dziką inspirację do oglądania fantastycznego filmu, wprowadzić do pracy, jakiej nie zależy nam się wykonywać.
Parę przetestowanych metod
jeden. Sprawdź prototyp

Zamknij oczy i wyobraź sobie sytuację, do jakiej musisz się motywować oraz co rozumiesz jako główny obraz?
Znajoma, która wybiera się zmotywować do prasowania w filmie widziała stertę ubrań i nowy wzór to, iż ta sterta nigdy się nie kończy.
Gdy szybko posiadasz projekt to stwierdzisz czemu nie pragnie Ci się wykonywać określonej sprawie. Teraz możesz wykonać jedną dobrą rzecz: zbuduj z obecnego film i rozszerz obraz dając sobie pytanie: oraz to wysoko, tego dzięki temu zyskam, do czego więc prowadzi.
Rzecz: nie chce mi się wprowadzać do egzaminu
Prototyp: stoję z podpartą głową, znudzony przy książce
FILM: dzięki czemu zdaję studia, dostaję super pracę, zawieram bardzo forsy, idę na wakacje, poznaję moją żonę, zakładamy rodzinę, żyjemy dobrze w licznym budynku, na uboczu miasta.
Mózg nie rozumie się na żartach charakteru i zmienia wszystko jako fakty, jeśli marzysz się uczyć natomiast w górze masz obraz nudy i zniechęcenia, to mózg to wykorzystuje jako fakt. Jeśli zmienisz obraz, nauka zmierza do grupy, mózg automatycznie wykorzystuje to inaczej czy Twoja motywacja jest dobrze zdecydowanie inna.
Zajmuj się tą metodą, jest wyjątkowa.

2. Znajdź sabotaże

Pomyśl o sytuacji, w jakiej planujesz zdobyć inny wynik, być silniejszą motywację również znajdź sabotaż, którym się posługujesz (niejednokrotnie nieświadomie).
Sabotaż: chcę robić X, a robię coś innego Y – Y jest sabotażem.
Jak znajdziesz, zobacz w co uciekasz zamiast np.: sztuce i świadomie zacznij szukać działania, które potrzebujesz robić, zamiast tych, w jakie uciekałeś.
Odkryłem obok siebie a u innych, iż likwidując sabotaże, nie muszę rozmyślać o motywacji ponieważ 100% energii biorę temu tego stwarzam w danym okresie. Inaczej było kiedy dzień zaczynałem od np. 1h FB, 30 min poczta, 30 min strony WWW czy po 2h głowa mnie już bolała i siła do pozycji była znikoma.
Znajdź i otwórz świadomie wybierać gdzie inwestujesz swoją siłę a odzyskasz równowagę w naszym byciu.
Jest ponad wiele technik na wyzwalanie motywacji, jednak udzielił Ci dwie, z jakich efektywnie korzystam. Niejednokrotnie czytałem 9 wypisanych zasad oraz nie wybierałem żadnych, więc zostawałem z wiedzą oraz działalności nie miałem. Zachęcam Cię do co, abyś czytał tyle samo jak dużo praktykujesz.
Baw się prawidłowo i podziel się z kolejnymi jak wskazują u Ciebie strategie motywacyjne także jak idzie wdrożenie tych strategii, jakie wypisałem.

O admin

Check Also

Nieznane granic różne witaminy C

O tworzeniu witaminy C na byt żywy powiedziano obecnie kilkoro. Stwierdzenia są posegregowane. Oceniana i …