Home / Porady / Co wyprodukować w sezonie urlopu z naszymi roślinami doniczkowymi? Jak pomóc im przetrwać, gdy my wyjeżdżamy?

Co wyprodukować w sezonie urlopu z naszymi roślinami doniczkowymi? Jak pomóc im przetrwać, gdy my wyjeżdżamy?

Reklama: Poczta kwiatowa Żnin

Co Oczywiście najciekawszym podejściem jest pozostawienie kwiatów pod uwagą zaprzyjaźnionych znajomych lub przyjaciół, jacy będą spożywa zawsze podlewać. Można także przewieżć je do koleżankach i puścić je u nich na czas wyjazdu. Co jednak zrobić, jeżeli zamierzamy w bloku prawdziwy gąszcz kwiatów, a sąsiadów chętnych do opiekowania się mieszkaniem brak? Jesteśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Jeżeli macie tylko kilkudniowy wyjazd, możecie bez obaw pozostawić kwiaty w zakładzie. Większość roślin po obfitym podlaniu może przez kilka dni czerpać z zapasów wody. Można również przed wyjazdem zrosić je i obmyć letnią wodą. Przypadkiem są rośliny o owłosionych liściach takie jak np. fiołki afrykańskie, których liście nie lubią kontaktu z wodą.

Jeżeli zaplanowaliście długi wyjazd, odpowiednim wyjściem że istnieć też zakup hydrożelu – substancji zwiększającej zdolność podłoża do zatrzymywania wody oraz składników odżywczych. Znajdziecie go w składach ogrodniczych. Preparat należy starannie wymieszać z glebą. Niezmiernie istotne jest, by w momencie mieszania ziemia była stara, ponieważ pomoże to rozprowadzenie cząsteczek hydrożelu. Po osiągnięciu takiej mieszanki podlejcie roślinę obficie. Ta technologia poda jej prawidłowe nawodnienie przez 2-3 tygodnie.

Do zapewnienia roślinom wody mogą dodać się też plastikowe butelki. Należy napełnić je wodą, a potem zatrzymać i zrobić kilka małych otworów w zakrętce. Tak zrobione butelki włóżcie delikatnie do doniczki uważając żebym nie uszkodzić korzeni. Wielkość butelki przystosujcie do poziomów doniczki. Również inna szkoła to zestawienie obok doniczki lub pomiędzy kilkoma doniczkami, pojemnika z wodą. Zanurzcie w nim wielki sznur lub paski tkaniny, która doskonale wchłania wodę (np. bawełna), i inny koniec włóżcie do ziemi. Mało kłopotliwym wyjściem będzie danie kwiatów w wannie wypełnionej ciepłą wodą do wysokości ok. 3 cm.

Niezależnie od tego, jaką drogę wybierzecie, pamiętajcie aby zabezpieczyć kwiaty przed silnym działaniem słońca ? większość roślin źle to znosi.

O admin

Check Also

Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem jest pewną z specjalnie interesujących chwil w dniu ślubu

Reklama: Dekoracje kościołów Bydgoszcz Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem jest jedną spośród znacznie wzruszających chwil …