Home / Zdrowie i uroda / Co kryje w sobie ogórek? Lub jest wielki?

Co kryje w sobie ogórek? Lub jest wielki?

Co umieszcza w sobie ogórek? Albo jest mocny? Ogórek młody nie powala ilością witamin czy minerałów. Oczywiście, ma ich jedne części, przecież w takim stopniu, iż na polu innych warzyw nie wypada najlepiej. Zwiera odrobinę potasu, wapnia -posiada go dużo niż ziemniaki czy pomidor jednak a oczywiście mało bo ok. 15 mg w 100 gramach. Oprócz tego, w niewystarczających ilościach jest magnez, żelazo oraz fosfor.

Także jest z witaminami, ogórek zawiera głównie beta karoten, troszkę witaminy E,tiaminy, niacyny, ryboflawiny i witaminy C, choć w częściach plasujących ogórka nieco w końcowej stawce. 

Czym to poleca się ogórek? Jest lekki i wzmacniający, dobrze i zachęcająco pachnie- jest wówczas świetnym dodatkiem do kanapek lub sałatek. Odnaleziono w nim takie substancje insulinopodobne, dzięki którym ogórek jest brany w diecie osób cierpiących na cukrzycę. Leczy i lekko moczopędnie, zawiera znacznie wielu wody.

Ponieważ w ogórku wybierają się enzym (askorbinaza)rozkładający witaminę C, nie sugeruje się ich harmonizować z następującymi warzywami, które są w nią zasobne. Nie przesadzam wartości witaminy C, uważam jednak, że witamina C jest zupełnie średnia w swym jedzeniu również spośród tegoż względu dodaję ogórka tam, gdzie mi smakuje, nie biorąc się ewentualnymi stratami witaminy C.

Choć ogórki widoczne są przez cały rok, za sprawą choćby uprawy szklarniowej, wolę zaczekać do momentu- ogórki więc mają nowy smak oraz styl, no zaś nie ma ryzyka, że przy okazji zjem substancje azotowe (nawozy). Zapewnienia, że warzywa szklarniowe i „nowalijki” mają zachowane jednostki na budowa azotanów do mnie nie przemawiają….

O admin

Check Also

Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które niejednokrotnie atakują na czole

Reklama: Botoks Bydgoszcz Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które niejednokrotnie powstają na czole, w miejscowościach oczu …