Świąteczne prezenty żyją Ci wypoczynek z powiek? Posiadasz dosyć upominków, które po świętach trafią na dno szafy? A ma możliwość podziwiasz naturalny smak mieszkaniowych materiałów i potrzebujesz przekazać bliskim coś tradycyjnego? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na choć pierwsze spośród tych zagadnień, skutecznym wyjściem dla Ciebie będą swoje nalewki i likiery.

Są daleko łagodne w stworzeniu, dobrze lubią także potrafią dość efektownie się prezentować. To daleko bardziej oryginalny prezent niż wino i doskonalszy niż droga wódka. Wyjdą obdarowanemu na uzdrowienie i lubią niemal każdemu, kto od momentu do czasu lubi wychylić kieliszek czegoś mocniejszego. Wymagają wprawdzie wcześniejszego zaplanowania, ale jeśli nosisz w prywatnych składach parę gotowych nalewek, potrafisz kosztuje wykorzystać dopiero teraz.
Jakie nalewki sprawdzą się pod choinką?
Przede każdym też o staropolskim rodowodzie, tj. dereniówka, jarzębiak, kontuszówka, kordiał również wszystkiego typie nalewki miodowe. Takie trunki nie tylko świetnie smakują, a czy podkreślają uroczysty charakter upominku. Poza tym, są stworzone na punktach o wysokich walorach odżywczych, dzięki temu wykazują działanie prozdrowotne. Wyśmienitymi nalewkami są również: żurawinówka, smorodinówka, tarninówka, aroniówka i pigwówka na produktach pigwowca. Intensywny odcień oraz przyjemny aromat z gwarancją nie pozostawią nikogo obojętnym. Trafnym wyborem na świąteczny prezent będą wyjątkowo nalewki uniwersalne, które zawitają do gustu każdemu, tj. cytrynówka, wiśniówka i malinówka. Z serii panie docenią trunki delikatne, o kremowej konsystencji, m.in. nalewkę farmaceutów, ajerkoniak, likier czekoladowo-piernikowy, domowy Baileys bądź likier śmietankowy. Potrzeba brać z nalewkami ziołowymi, które znajdą uznanie przede wszystkim wśród koneserów trunków o intensywnym korzennym aromacie i gorzkim posmaku. Tymczasem kiepskim podarunkiem będą nalewki bardzo odporne, w których smak składników został opanowany przez wysokie stężenie spirytusu. Średnim prezentem będą same nalewki o ciemnej barwie, z wysoką kwotą osadu (chociaż niektórym więc nie przeszkadza), o zbyt gęstej lub galaretowatej konsystencji. Świątecznym faux paux będą ponad nalewki rozlane do starych butelek po wódce, będących własne etykiety.
Jak wykonać nalewkę na prezent?
Skoro butelka po wódce odpada, potrzeba poszukać czegoś znacznie bardziej efektownego. Najlepiej zainwestuj w nowe szkło o niestandardowym kształcie. W biznesach dla producentów alkoholi znajdziesz niezwykle szerokie butelki przeznaczone do nalewek i likierów: prostopadłościenne, okrągłe, wysmukłe, pękate, tanie i asymetryczne. Poszczególne z nich udają standardowe butelki na koniak, inne mało się różnią od butelek z markowych whisky. Do pojemników dobierz estetyczną zatyczkę, np. korek z zdrowego korka bądź korek z głową w wymiarze grzybka. Szyjkę butelki możesz ozdobić kolorowym kapturkiem termokurczliwym, który ładnie przylgnie do korka zaś będzie tworzył dodatkową atrakcję. Nie zostaw i o przygotowaniu ciekawej etykiety z wymienią alkoholu i indywidualnymi życzeniami świątecznymi. Prezent wprowadź do kartonowego opakowania albo w możliwości mniej oficjalnej – dzierganego „sweterka” na butelkę. Dzięki efektownemu opakowaniu Twój trunek nie tylko zadowoli podniebienie, tylko i uraduje oko obdarowanego.

O admin

Check Also

Nieznane granic różne witaminy C

O tworzeniu witaminy C na byt żywy powiedziano obecnie kilkoro. Stwierdzenia są posegregowane. Oceniana i …